מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474

תמיר ליאון

מרצה בתחומים

ביוגרפיה

תמיר ליאון הוא אנתרופולוג, שתחום התמחותו העיקרי הוא בני הנוער במאה ה21 בישראל, ותרבות הפנאי שלהם. בשנים האחרונות, עם התקדמות הטכנולוגיה והשתלטותה על חיינו, מתמקד ליאון בהשפעות ובהשלכות של הדבר על התפתחות הדור הבא, אותו הוא מכנה ״דור המסכים״. בנוסף לכך, ליאון הוא בעלים ומנכ״ל במכון ״אתוס״, בעלים בחברת ״yooma חדשנות קהילתית ברשת״, ומפתח תכניות מניעה והסברה בנושא ההתמכרויות, תחתיו נכללים: אלכוהול, סמים, אלימות, וטכנולוגיה.

ליאון משמש כיועץ, מרצה וחבר בועדות במשרדי ממשלה. הוא מספק מחקרים והרצאות הן בעבור האקדמיה והן בעבור גופים פרטיים וציבוריים, כמו: תנועות נוער, עמותות, הצבא, המשטרה, שירותי הבטחון, משרדי פרסום ועוד. במסגרת מחקריו משוחח ונפגש ליאון עם בני נוער מכל אזורי הארץ, ובוחן את אורח חייהם וכיצד משתלבים המסכים (סמארטפונים ומחשבים) בשגרת יומם.

ליאון נחשב לאחד המומחים המוכרים והמוערכים בנושא בני נוער, ומעביר הרצאות רבות בעבור מגזרים שונים, מבוגרים וצעירים כאחד, הזוכות לתהודה ופופולאריות.

על המרצה

תמיר ליאון הוא אנתרופולוג יישומי, המתמקד במחקריו בתרבות הנוער. במשך שנים ועדיין, חקר ובחן ליאון דורות של בני נוער וכיצד הללו מושפעים מהסביבה החיצונית הקיימת בתקופתם: חברתית, פוליטית וטכנולוגית. כיום, מתמקד רבות ליאון ב״תרבות המסכים״, ובאופן בו בני הנוער מבלים את מרבית יומם במחשב ו/או בסמארטפון. בהרצאותיו הוא משלב בין סקירת מצב מבוססת ומרתקת הכוללת נתונים, ראיונות ומחקרים אמפיריים, לצד טיפים ועצות כמו גם הסתכלות על הבאות.

הרצאותיו של ליאון זוכות לפופולאריות רבה הן בשל הקצב והעניין שהן מביאות, והן בשל ההבטים הבאמת חשובים שהוא מציג על הדור הצעיר. מרתק לשמוע כיצד המסכים משפיעים על ילדנו, חברינו ובני גילנו, ומה הן ההשלכות של הדבר לטוב ולרע. ליאון כמרצה מקפיד לכלול בהרצאותיו מעבר ליעד גם טיפים, עצות ודרכי התמודדות. בהתאם לכל אוכלוסיה בפניה הוא מרצה, בונה ליאון מערך הרצאה רלוונטי בו הוא מכליל דוגמאות חזקות מהמציאות וכמו כן ״ארגז כלים״ של טיפים להתמודדות עימם.

המרצה ליאון תמיר זוכה לשבחים, ונראה כי הרצאותיו מצליחות ״לגעת״ הן במבוגרים והן בילדים. מביקורות וחוות דעת על ההרצאות של ליאון עולה כי בני הנוער יוצאים נרעשים מהאופן בו הם מוצגים ומהמראה הנפרשת בפניהם, כמו גם הורים ומבוגרים הזוכים להבין תופעות כמו: שטחיות, פאסיביות, חוסר גבולות, קשיים בריכוז ועוד- שנקשרות לתרבות המסכים והטכנולוגיה.

עברית

2 הרצאות מאת תמיר ליאון

דור המסכים

ההתמכרות הקשה ביותר של בני נוער בימינו הנה ההתמכרות למסכים‮: ‬מסכי מחשב‮, ‬מסכי טלוויזיה‮, ‬מסכי טלפונים ניידים ומסכים של משחקי מחשב‮. ‬יתרה מכך‮ - ‬זמן הצפייה של נער ממוצע במסכים ביום אחד‮, ‬עולה‮ (‬בהרבה‮) ‬על הזמן הכולל של כל הפעילויות האחרות שלו‮. ‬גם כשיש להם...

מהפכת העבודה ההיברידית- השלב הבא

הקורונה האיצה את השלב הבא בשוק העבודה, שלב שכבר מבשיל כעשור שנים- העבודה ההיברידית. מה שקרוי "עבודה" מפסיק להיות משויך אוטומטית למקום פיזי מסוים, אלא יכול להתבצע במקומות שונים, כאשר החברות השונות מחפשות לעצמן תמהיל נכון של עבודה- בית, בהתאם לדרך שבה הן עובדות, ובחלוקה פנימית על...

אזכורים ברשת

"האנתרופולוג תמיר ליאון: הילדים שלנו פחות אנושיים, ואנחנו לא מבחינים בזה"

בכתבה שהתפרסמה בעיתון ״הארץ״, מרואיין תמיר ליאון על עבודתו כאנתרופולוג המתמחה בתרבות בני נוער. בריאיון, מספר ליאון כיצד מתבצעת עבודת המחקר שלו, מהו שורש החיבור שלו לבני נוער ומה כה יוצא דופן בתרבות הפנאי והשגרה של בני הנוער כיום, בעולם בכלל ובישראל בפרט. הריאיון המרתק פורש תמונה קשה לעיכול על הדור הצעיר שצומח בעידן הנוכחי בצל המסכים, ועל תופעות קשות שחשוב לשים עליהן את האצבע. [ למעבר לכתבה המלאה ]

לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של תמיר ליאון
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים