מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
ד"ר שמעון אזולאי

ד"ר שמעון אזולאי

ביוגרפיה

פילוסוף ואיש חינוך. ד"ר אזולאי חוקר וכותב על השאלות הגדולות של החיים ושל האדם – אושר, משמעות, מוסר, מוות והתאבדות, הומור ומיניות. ד"ר אזולאי מאמין שהפילוסופיה צריכה לחזור אל האדם הפשוט ואל חיי המעשה, כפי שהייתה בימיה הגדולים.

נולד וגדל בשכונת מצוקה בחדרה כבן זקונים למרים, שעלתה מאלג'יריה, ורפאל ז"ל שעלה ממרוקו. חיי השכונה והמציאות הייחודית שהתגלתה בה עיצבו במובנים רבים את דרכו הפילוסופית ואת הדרישה המתמדת שלו מן הפילוסופיה לחזור אל החיים ולתקן אותם ואת המתרחש בהם.
שמעון אזולאי למד פילוסופיה באוניברסיטה העברית ושם גם השלים את עבודת הדוקטורט שלו העוסקת בשאלת משמעות החיים.

שמעון אזולאי השלים את שלושת תאריו בפילוסופיה באוניברסיטה העברית. במקביל, עסק בפיתוח של תכניות פדגוגיות וחינוכיות ביחידת המחקר והפיתוח של מכון ברנקו וייס. פרסם שורה של מאמרים בנושאי חינוך ופילוסופיה וכן ספר מרכזי - "קץ האושר: פילוסופיה ומשמעות החיים".
שמעון אזולאי השתתף בשורה ארוכה של תכניות טלוויזיה ורדיו. בין השאר היה מן המומחים הבולטים בתכנית המדע המצליחה בערוץ שמונה "למה מה". כיום מלמד פילוסופיה בשורה של מוסדות חינוך אקדמיים , מרצה ברחבי הארץ בנושאי משמעות וחינוך, וחבר ביחידות הפיתוח והמחקר של ברנקו וייס.
 

על המרצה

תפיסת המשמעות שפיתח אזולאי מהווה כלי רב עוצמה לחינוך, ניהול, הורות והבנת תהליכים חברתיים והיא משלבת בין הרעיונות הגדולים של הפילוסופיה, חיי היומיום ורעיונותיו המקוריים על האדם והחברה בזמננו. תכנים אלו משולבים בהרצאה שמשלהבת את הקהל לחשיבה מקורית ובחינה מעמיקה של מושגי יסוד בסיסיים בחיים עצמם . ההרצאה מלווה בדומאות הומוריסטיות מקורות חייו הצבעוניים של שמעון אזולאי. 

עברית

2 הרצאות מאת ד"ר שמעון אזולאי

מיתוס האושר והולדת המשמעות על הדברים החשובים באמת

כתיבתו ודרך הרצאתו משלבת בין הרעיונות הגדולים של הפילוסופיה, חיי היומיום ורעיונותיו המקוריים על האדם והחברה בזמננו. בספרו המרכזי – "קץ האושר: פילוסופיה ומשמעות החיים" - מציע אזולאי תפיסת משמעות יחודית שנועדה להחליף את אידיאל האושר החמקמק והכוזב והיא מבוססת על עבודת...

משחק החיים: קהילות משמעות ושחקני משמעות

משבר הקורונה הציבה מולנו מראה, אבל במקביל מעניק לנו הזדמנות מחודשת לשלושה אתגרים גדולים: עת למשמעות, עת לקהילה ועת למנהיגות. עת למשמעות - הצבתו של מושג המשמעות במרכז החיים האישיים והארגוניים שלנו. ללא משמעות אין חוסן ואין את היכולת היצירתיות להתמודדות עם אי הודאות שאנחנו...

לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של ד"ר שמעון אזולאי
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים