מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
ד"ר רונן ברגמן Ronen Bergman

ד"ר רונן ברגמן Ronen Bergman

מרצה בתחומים

ביוגרפיה

רונן ברגמן נולד בשנת 1972 בישראל ונחשב לאחד העיתונאים והפובליציסטים החשובים בדורו. עוד מגיל צעיר גילה ברגמן חיבה לתחום האקטואליה ובנעוריו שימש ברגמן הצעיר ככתב בתוכנית האקטואליה "שמיניות באוויר". מאז עשה ברגמן חיל באקדמיה, בעיתונות ובטלוויזיה ונחשב לאחד המרצים החשובים והמוערכים ביותר בעולם בתחום הביטחון, מלחמות ישראל והיחסים הביטחוניים בין ישראל ואפריקה.רונן ברגמן זוכה פרס סוקולוב לעיתונות 2017. 

 

ספרים

לצד המאמרים הרבים שפרסם רונן ברגמן לאורך השנים, מקפיד ברגמן לתאר באופן ייחודי סוגיות ביטחוניות ישראליות שנויות במחלוקת ולשפוך אור על אירועים קריטיים בחייה של אומתנו.
  • והרשות נתונה (הוצאת ידיעות אחרונות)
  • מלחמת יום כיפור- זמן אמת (הוצאת משכל)
  • נקודת האל חזור(הוצאת משכל)
  • מדינת ישראל תעשה הכל-הקרב החשאי על השבויים והנעדרים (הוצאת כנרת)
  • הבור הסודות האפלים מאחורי משבר המנהיגות החמור בתולדות צה"ל (בשותפות עם דן מרגלית, בהוצאת זמורה ביתן)

 

אקדמיה

רונן ברגמן מחזיק בתואר ראשון בעריכת דין מטעם אוניברסיטת חיפה, בעל תואר שני בהיסטוריה ובעל תואר שלישי (דוקטורט) מטעם אוניברסיטת קיימברידג'. בעבודת הדוקטורט שלו ניתח ברגמן את היחסים בין ישראל למספר מדינות באפריקה בכל הנוגע לשיתוף פעולה מודיעיני וצבאי. ברגמן היה חבר בצוות אשר ייסד את תחום לימודי הביטחון באוניברסיטה האנגלית.

על המרצה

הופעות בתקשורת בטלוויזיה ובעיתונות

מאמריו של רונן ברגמן פורסמו בכל כלי התקשורת המובילים בארץ ובחו"ל. הוא כתב בעבור עיתון הארץ והינו חבר מערכת בעיתון ידיעות אחרונות. בנוסף משמש ברגמן ככתב בעיתון החשוב בעולם הניו יורק טיימס. בטלוויזיה משמש ברגמן כמנחה שותף בתוכנית האקטואליה "ערב חדש".

אודות

ד"ר רונן ברגמן נחשב לאחד המרצים המבוקשים בישראל ולא בכדי, עם רזומה מרשים שכולל כמה מהתחקירים החשובים ביותר שנערכו בישראל בתחומי המודיעין והביטחון הכללי. ברגמן מצליח לפשט את הנושאים המורכבים ביותר ולגעת בסוגיות הביטחוניות הרגישות ביותר.

משלב בהרצאותיו את תחומי התמחותו מהאקדמיה, מהעיתונות ומהטלוויזיה
ברגמן הוא מרצה כריזמטי המשלב באופן ייחודי את הידע הנרחב אשר רכש במהלך לימודיו באקדמיה, יכולותיו כעיתונאי חוקר ושליטתו יוצאת הדופן בפרטי האירועים שנחשבו עד לא מזמן כסודיים ביותר. ניתוחיו האנליטיים של ברגמן המשולבים כחלק אינטגרלי מכל הרצאה, ביחד עם חוש ההומור הייחודי, הופכים את הרצאותיו לחוויה לימודית המיועדת לכל קהל אשר צמא לידע ולהבנה אודות התהליכים המרכזיים המתרחשים באזורנו

הרצאות מרתקות ההופכות את הציבורי לאישי

בהרצאותיו מקפיד ברגמן לספר על האירועים באספקטים האישיים ביותר, הוא מצליח לדלג מעבר להרצאה הדידקטית הקלאסית המסורתית ולייצר סיפור ממגנט. ברגמן מצליח לשלב בין סיפורים של אנשים עם רצונות, שאיפות ופחדים ובין התהליכים המדיניים והביטחוניים אשר משפיעים על כולנו ועל עתידה של המדינה.

המרצה הבכיר בישראל לתחום המודיעין

ברגמן נחשב למרצה הבכיר ביותר בישראל לתחומי המוסד ומשימותיו מעבר לים. הרצאותיו של ברגמן מאפשרות לקהל הישראלי לשמוע אודות הפעולות הסודיות ביותר בסוריה ובאירן. סיפורים שהיו ידועים בעבר ככאלו שנכונים רק על פי פרסומים זרים, הינם החומר המלהיב שמהם עשויות הרצאותיו של ברגמן.

מרצה בכיר לתחום השבויים והנעדרים

המחירים, הכישלונות וההצלחות שבניהול משא ומתן לשחרור שבויים ונעדרים הם שעומדים בכמה מהרצאותיו ובאחד מרבי המכר שכתב ברגמן. הרצאותיו של ברגמן חושפות לציבור את הקושי שבקיום משא ומתן אפקטיבי כמו גם את הקושי שבתחקיר עיתונאי בתקופה שכזו, ומשתף את השומעים עם הדילמות, ההדלפות והצנזורה אשר הינם חלק אינטגרלי מעבודתו של עיתונאי ומספק הצצה לתפקיד וליחס של הממשלות השונות בעניין רגיש מסוג זה.
הרצאותיו של ברגמן הם חובה בעבור כל מי שמעוניין להגיע לחקר האמת כמו גם למי שמעוניין לשמוע ממקור ראשון מהם האפשרויות, הלחצים והדילמות המופעלים על עיתונאים ישראלים בעבודתם השוטפת.

מרצה בשפות

עברית | אנגלית

1 הרצאות מאת ד"ר רונן ברגמן Ronen Bergman

המודיעין הישראלי נגד חזבאללה ואיראן

מאז עלייתו לשלטון של האיתוללה רוח'אללה חומייני לשלטון ב1979 מנהלת איראן, באמצעים שונים, מלחמה חשאית ועקובה מדם נגד ישראל. המודיעין הישראלי (המוסד, אמ"ן, השב"כ) מנהלים מלחמת נגד בשתי חזיתות: מאבק קשה נגד הטירור האיראני ובראש החנית שלו- החזבאללה, מחד, וניסיון לסכל את הרצון של...

1 סרטוני וידאו של ד"ר רונן ברגמן Ronen Bergman

דר' רונן ברגמן - קהילת המודיעין נגד איראן וחיזבאללה

דר' רונן ברגמן - קהילת המודיעין נגד איראן וחיזבאללה

 

לצפייה בוידאו

חוות דעת על המרצה

"ההרצאה היתה מאלפת - רצינית, מאורגנת, מקצועית, עם הרבה מידע לא ידוע, גם לקהל שלנו שמתעניין בנושאים אלה מעל לממוצע. כמעט כתבתי שההרצאה היתה מעל לכל הציפיות, אבל אלה היו הציפיות שלנו ממרצה בסדר הגודל של רונן, והוא עמד בהן, ועוד איך."משרד הביטחון מאי 2017

אזכורים ברשת

"השאלה היא לא למה לחשוף סיפור אלא למה להסתיר אותו"

רונן ברגמן לא חושב שמאזינים לשיחות שלו, טוב לפחות לא לכל השיחות שלו.... העיתונאי החוקר החשוב ביותר בישראל גורם לגופי הביטחון בישראל להדיר שינה ולבקש לצנזר חלקים נכבדים מספריו על בסיס קבוע. עם רשימה של מקורות שלא הייתה מביישת אף גוף בטחוני, חש רונן ברגמן כי קיימת במוסד אווירה של סתימת פיות. למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של ד"ר רונן ברגמן Ronen Bergman
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים