מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
רון פרושאור

רון פרושאור

ביוגרפיה

ראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית במרכז הבינתחומי הרצליה. בין תפקידיו בשירות החוץ שימש פרושאור כשגריר ישראל באו"ם (2011-2015), שגריר ישראל בבריטניה (2007-2011) ומנכ"ל משרד החוץ (2004-2007). שירותו בחו"ל כלל גם תפקידים מגוונים בוושינגטון ובון. 
 

על המרצה

איך הלוחמה המדינית בניו יורק מאפשרת ללוחמי צה"ל זמן להשלים משימות צבאיות בעזה ובלבנון?
איך יוצרים קואליציות בזירה עוינת?
איך מנצלים קשרים אישיים לקידום אינטרסים לאומיים?
איך מנהלים את המאבק על זכותה של ישראל להגן עצמה מול ארגונים בינלאומיים שמבקשים לשלול זכות זאת?
איך מדברים אל העולם בשפה בונה ולא הורסת?

אלה רק חלק מהנושאים עליהם משוחח השגריר רון פרושאור, שהיה שגריר ישראל באו"ם ובבריטניה ומנכ"ל משרד החוץ.
פרושאור פורש בצורה מרתקת את הנושאים החשובים ביותר למדינת ישראל בזירה העולמית ואת הדרך בה הם משפיעים על כל אחד ואחת מאיתנו. הוא מציג איך אמנות המשא ומתן ויצירת קשרים ברמה הבינלאומית יכולה לשמש אותנו בחיי היומיום – בעסקים, בלימודים ובכל מקום.

האם האו"ם הוא באמת שמום או יותר מזה? איך גורמים לקנצלרית גרמניה להבין שחיזבאללה רע לה ולא רק לישראל, איך נוסדו יחסי ישראל ומדינות המפרץ בשנים שזה היה נראה כמו חלום רחוק?
רון פרושאור היה בכל המקומות האלה והוביל כמה מהתהליכים החשובים ביותר לביטחון הלאומי של ישראל.
הוא חושף סיפורים מרתקים מאחורי הקלעים של יחסי ישראל ארצות הברית – אבן הראשה של יחסי החוץ והביטחון של מדינת ישראל ואחד היסודות של הביטחון הלאומי שלנו.
פרושאור גם מדגים איך מילה אחת יכולה להרוס מאמץ הסברתי של חודשים ואיך ניתן להתגבר על כשלי ההסברה במערכה על דמותה ומעמדה של ישראל במשפחת העמים.

בהרצאותיו הוא פותח צוהר לחדרים האחוריים בהן מתקבלות ההחלטות שמשפיעות לא רק על ישראל אלא על המערכת הבינלאומית כולה ואתם מקבלים הזדמנות ללמוד איך זה עובד באמת והאם באמת העולם כולו נגדנו.
זוהי הזדמנות ייחודית לשמוע את אחד הקולות הבולטים של ישראל בזירה הבינלאומית, שפעל וממשיך לפעול גם היום למען המדינה והעם היהודי כולו.

הרצאותיו של פרושאור מתקיימות בשני תחומים עיקריים. הראשון- סקירות מדיניות מקיפות ביחס למדינת ישראל, המזרח התיכון ומערכת היחסים הבינלאומית. השני- סדרת הרצאות ביחס לחדשנות ויוזמה בניהול וקבלת החלטות- תחת אילוצי מציאות משתנה ובזירה בינלאומית.

בהרצאותיו משלב פרושאור מקרי בוחן מניסיונו המקצועי, וממחיש בעזרתם את תפיסת עולמו המקצועית ביחס לתהליכי קבלת ההחלטות, ניהול משברים וניהול במצבי-אי ודאות. החשיבה והשיטות שמציג פרושאור מאפשרות למנהלים ולמובילי אסטרטגיות בארגונים להיחשף לכלים מעשיים שיכולים לשמש אותם בעבודתם היומיומית.


עברית | אנגלית

5 הרצאות מאת רון פרושאור

יצירתיות וחדשנות בניהול - במציאות בינלאומית משתנה

ניהול מערכת ממשלתית הינו אתגר מורכב בכל עת. ייחודיות המשימות וחשיבותן, לצד לחצים פוליטיים וציבוריים, דורשים מהאוחזים בהגאים כישורי אקרובטיקה ויצירתיות ניהולית. אתגרים אלו הופכים משמעותיים עוד יותר כאשר מדובר בשירות החוץ הישראלי, התאגיד הבינלאומי הממשלתי הגדול ביותר...

מאתגרים בניו יורק להצלחות בירושלים

  איך הלוחמה המדינית בניו יורק מאפשרת ללוחמי צה"ל זמן להשלים משימות צבאיות בעזה ובלבנון? איך יוצרים קואליציות בזירה עוינת? איך מנצלים קשרים אישיים לקידום אינטרסים לאומיים? איך מנהלים את המאבק על זכותה של ישראל להגן עצמה מול ארגונים בינלאומיים שמבקשים לשלול זכות זאת? איך...

המזרח התיכון- השכונה הקשה ביותר בעולם- מבט (לא) דיפלומטי

בשנים האחרונות אנו עדים להתנגשות הלוחות הטקטוניים באחד האזורים הסוערים ביותר בעולם- המזרח התיכון. מהן משמעויות הרוחב של מלחמת האזרחים בסוריה? מהן ההשלכות על המזרח התיכון ועל מאזן הכוחות הבינלאומי בין ארצות הברית לרוסיה? האם יחסי ישראל ומדינות המפרץ באמת עוברים לשלב חדש? איך...

האם באמת או"ם שמו"ם?

האם האו"ם הוא באמת שמום או יותר מזה? איך גורמים לקנצלרית גרמניה להבין שחיזבאללה רע לה ולא רק לישראל, איך נוסדו יחסי ישראל ומדינות המפרץ בשנים שזה היה נראה כמו חלום רחוק? רון פרושאור היה בכל המקומות האלה והוביל כמה מהתהליכים החשובים ביותר לביטחון הלאומי של ישראל. הוא חושף...

הנשיא דונלד טראמפ- האם יש היגיון בשיגעון?

מערכת היחסים עם ארצות הברית היא החשובה ביותר למערך יחסי החוץ של מדינת ישראל. בשנתיים האחרונות יושב בבית הלבן אדם שהוא חידה גדולה לרבים ממנהיגי העולם, אולם נראה כי ישראל דווקא מצליחה לזכות באהדה, סימפטיה ושיתוף פעולה ממנהיג העולם החופשי.   האם זוהי יד המקרה, או פרי זהות...

חוות דעת על המרצה

"ההרצאה של רון פרושאור היתה מרתקת, מעשירה ומרחיבת אופקים. נהנינו מכל רגע בחברתו הן בזכות מקצועיותו והן בזכות הכרזימה והקסם האישי בהם הוא ניחן. "ההסתדרות -הרצאת אונליין נוב' 2020
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של רון פרושאור
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים