מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
פרופ' יוסי יסעור

פרופ' יוסי יסעור

מרצה בתחומים

ביוגרפיה

 יוסי יסעור נולד בשנת 1944 בישראל. לאחר תום שירותו הצבאי עבר יסעור לקיבוץ מנרה שם הכיר את אשתו והתמחה בחקלאות. לאחר שמילא שורה של תפקידים שונים החל יסעור את לימודיו האקדמיים והוא נחשב כיום לסופר מצליח ולמומחה בעל שם עולמי לתורת ההחלטות.

לימודיו באקדמיה

יוסי יסעור מחזיק בתואר ראשון בחקלאות מטעם האוניברסיטה העברית אשר בירושלים. לאחר סיום התואר, המשיך יסעור ללימודי הוראה והינו מורה מוסמך. לאחר מכן, המשיך יוסי יסעור לתואר השני, אותו הוא סיים תחת הנחייתו של יעקוב גולדשמיט כאשר התזה של מחקרו הייתה: "ניסוי להעריך את התמורות החברתיות בקיבוץ בעקבות השינויים הדמוגרפים". בהמשך נסע יסעור לארצות הברית כדי להשלים את עבודת הדוקטורט שלו באוניברסיטת הרווארד היוקרתית, שם התמחה בנושא קבלת ההחלטות. בנוסף, יוסי יסעור הינו מנחה קבוצות מוסמך מטעם המחלקה לפסיכולוגיה ולעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב.


ניסיון תעסוקתי

יוסי יסעור מילא שורה של תפקידי מפתח בדרגי הניהול הבכירים ביותר בתחום החקלאות וההתיישבות. בין יתר התפקידים שמילא ניתן למנות את התפקידים הבאים:
  • מנהל אקדמי של תוכנית ההתמחות הבין לאומית בחקלאות (AICAT)
  • יושב ראש הדירקטוריון של קיבוץ ניר אליהו
  • חבר בדירקטוריון בבנק הלאומי לפיתוח חקלאי

ספרים שכתב

יוסי יסעור הינו המחבר של שלושה ספרים העוסקים בתהליך קבלת ההחלטות לצד ספר עלילתי פרי עטו:
  • אשליית האפס (רומן מקורי בהוצאת זמורה ביתן)
  • גם לכם לא היו מים חמים? מדריך למניעת כשלים בקבלת החלטות (הוצאת מטר)
  • ההחלטה לרצוח (הוצאת רמות- אוניברסיטת תל אביב)
  • תחום המושב (הוצאת רמות- אוניברסיטת תל אביב) 
  • "גם לכם לא היו מים חמים? מדריך למניעת כשלים בקבלת החלטות".

     

על המרצה

מדי יום אנו מקבלים אלפי החלטות. חלקן לאחר חשיבה ממושכת, אבל את רובן אנו מקבלים באופן כמעט אוטומטי. פרופסור יסעור מרצה לדרך שבה אנשים צריכים לקבל החלטות, הדרך המעשית שבה אנשים מקבלים החלטות, ויותר מכל על ההבדלים ביניהם...
בהרצאותיו משתמש יסעור בחוש הומור נפלא כדי להעמיק את הנקודות האבסורדיות הקיימות בקבלת ההחלטות של כולנו ויוצר חוויה נעימה, מגבשת וכזו המאפשרת הסתכלות נון קונפורמיסטית על מגוון רחב של נושאים. הרצאותיו מאפשרות לקבל כלים לקבלת החלטות טובות יותר בעסק, בארגון ובחיים האישיים.

מרצה להחלטה נכונה - ההבדלים בין סיכוי לסיכון

לפעמים אנשים מתבלבלים בין הסיכון היחסי שהוא חלק הכרחי בהצלחה של כולנו, לבין ההימור, שהוא יוביל אותנו בטווח הארוך אך ורק להפסדים משום שהוא דוגל באי סימטריה מובנית. בהרצאה מסביר יסעור כי ברוב המקרים אין אנו מקבלים את ההחלטה הרציונלית ביותר אלא דווקא את ההחלטה הרגשית יותר, ורק אז אנו מייחסים לה את האספקטים הרציונליים.
בהרצאותיו משתמש יסעור בדוגמאות משהותו הארוכה בארצות הברית, שם אנשים נוהגים לבטח את רכבם לפני נסיעה לשטחי הימורים רחוקים. ההחלטה לעשות ביטוח שהיא החלטה הגיונית, נעשתה לאחר שההחלטה להמר כבר נעשתה....

כשלים בקבלת החלטות - חופש הבחירה הוא לא תמיד בצד שלנו

בהרצאותיו משתמש יסעור במגוון רחב של דוגמאות ומחקרים המראים שאף אנשים בעלי מומחיות בתחומם נוטים לקבל החלטות השונות מהרציונל שלהם, במידה ומשנים במעט את אופי השאלה. כדי להצליח, טוען יסעור בהרצאותיו, צריך להסתכל על הטווח ארוך. לדוגמא כולנו מושקעים בדרך כזו או אחרת בניירות ערך בורסאיים אולם מי שמצליח ברוב הזמן הם אנשים אשר לא נכנעים לתכתיבי השוק הזמניים, אלא נשארים לאורך עשרות שנים. צריך לעבוד עם ההיגיון, אחרת אנו נהיה עבדים של עריצות הבחירה - טוען יסעור.
הרצאתו של יסעור עוסקת באחת המחלות הגדולות של העולם המודרני- ההיצע הרב מדי שגורם לנו להיכשל בקבלת החלטה נכונה. באופן פרדוקסלי אם היו לנו פחות אפשרויות בחירה, היו לנו סיכויים טובים יותר לקבל את ההחלטה הנכונה.
 
 

מרצה בשפות

עברית | אנגלית

1 הרצאות מאת פרופ' יוסי יסעור

הגיון ורגש בקבלת החלטות

בתוך ההרצאה הפופולארית של יוסי יסעור: "היגיון ורגש בקבלת החלטות" - רגש ואינטואיציה בקבלת החלטות, טעויות נפוצות בקבלת החלטות, הפסיכולוגיה של קבלת החלטות   "לקיחת סיכונים בחברה עסקית ובחיי הפרט" -מהו סיכון, הימורים לעומת לקיחת סיכונים, אשליית האפס  

1 סרטוני וידאו של פרופ' יוסי יסעור

הגיון ורגש בתהליכי קבלת החלטות -פרופ' יוסי יסעור

הגיון ורגש בתהליכי קבלת החלטות -פרופ' יוסי יסעור

 

לצפייה

חוות דעת על המרצה

"הוא היה מעולה אנשים לא רצו שההרצאה תיגמר... הוא פשוט מרתק ! "בזק בינלאומי פב' 20

הטור האישי

על הספר "ההחלטה לרצוח"

הרבה פעמים אנחנו חושבים: כיצד הוא עשה מעשה כזה חמור? מה הוא לא חשב? אז זהו שדווקא הוא כן חשב... נורא ככל שזה ישמע, ביצוע רצח הינה החלטה אשר מתקבלת כשאר ההחלטות. בספרו המסקרן של יוסי יסעור, מציג יסעור שורה של ראיונות עם רוצחים מורשעים ומנסה, בעזרת תאוריות שונות, להבין מה גרם להם לבצע את המעשה הנורא מכל. למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של פרופ' יוסי יסעור
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים