מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
פרופ' אסא כשר

פרופ' אסא כשר

ביוגרפיה

 אסא כשר נולד בשנת 1940 בירושלים לשמעון וצפורה כשר, ואח לפרופסור רימון כשר. כשר הינו פרופסור לפילוסופיה, ממחברי הקוד המוסרי של צה"ל ונחשב לאחד ההוגים החשובים ביותר בתקופתנו ולפילוסוף בעל שם עולמי בחקר הפרגמטיקה של השפה. אסא כשר זכה בפרס ישראל לחקר הפילוסופיה הכללית לשנת 2000.

השכלה

אסא כשר החל את לימודיו האקדמיים דווקא בעולם המדעים המדויקים, כאשר למד מתמטיקה באוניברסיטה העברית. לאחר מכן הוא המשיך לתואר שני במתמטיקה, מתמטיקה שימושית ולהיסטוריה ולפילוסופיה של המדעים. לאחר מכן המשיך כשר לתואר השלישי אותו הוא סיים בשנת,1971 כאשר התזה המרכזית בעבודת הדוקטורט שלו עסקה בפילוסופיה של השפה. אסא כשר משמש כפרופסור מן המניין באוניברסיטת תל אביב החל משנת 1979.

הגות, הוראה ופרסומים שונים

כשר עומד מאחורי כתב העת האקדמי Philosophia, אותו הוא עורך למעלה משלושה עשורים, כותב למגוון רחב של עיתונים, מתפקד כיועץ בכיר לזרועות הביטחון ומשמש כמרצה לאתיקה במכללה לביטחון לאומי. בין פעולותיו במסגרת הצבאית התבלט אסא כשר כאשר טען שיש טעם מוסרי בפעילויות הסיכול הממוקד ויצא כנגד מיעוט העיטורים אשר חולקו לחיילים בקו הראשון של הלחימה.

האינטרפרטציה של כשר לדת

כשר טוען כי תכליתו של המונותאיזם היהודי הינו בשילוב הכוחות על מול הפגניות האלילית. כשר מעדיף להגדיר את עצמו לא כדתי אך גם לא כחילוני, ולא להיות כפוף למוסכמות כלשהן שאינן חלק מתפיסת עולמו.

על המרצה

אסא כשר הוא אחד המרצים החשובים והמבריקים בתקופתנו. בניגוד לפילוסופים אחרים אשר ספונים במגדל השן של האקדמיה, כשר הינו אחד האנשים שהפכו את הפילוסופיה למשהו נגיש יותר לקהל הרחב והינו חלק מגל הפילוסופיה היישומית, פילוסופיה אשר גורמת להרצאותיו להיות רלוונטיות לכל תקופה, לכל גיל ולכל קהל.

מרצה מומחה לתורתו של ליבוביץ'

כשר נחשב לאחד המרצים המובילים לפירוש הגותו של ישעיהו ליבוביץ' ומאפשר קיום של הרצאות וסדנאות על נושא זה בלבד. כשר היה תלמידו של ליבוביץ' וכמוהו פרשנותו נובעת מעולם הערכים היהודי - המסורתי – דתי, והשפעות המדינה היהודית עליהם. על אף שניתן למצוא לא מעט נקודות שוני ביניהם אין הרבה מרצים אשר יכולים לנתח את כתביו של ליבוביץ' כדוגמת כשר.

מרצה בעל ניסיון וידע בפילוסופיה של המוסר בעימות צבאי

כשר הינו מרצה מומחה לפילוסופיה של המוסר ולכן ההרצאה שלו היא בגדר חובה עבור כל מי שמעוניין להבין את מגבלות הכוח והדילמות המוסריות והחוקיות שבהם נמצאת ישראל במאבקה בטרור. יתרונו של כשר על פני מרצים אחרים בסוגיה הזו, היא כי מעבר לידע הרב שבו הוא מחזיק, כשר הוא אחד המרצים היחידים שהיה בצומת קבלת ההחלטות וייעץ באופן שוטף למערכת הביטחון. לא לחינם הפך כשר לאחד האנשים המזוהים בישראל עם הדילמות המוסריות שבלחימה. הקוד האתי (רוח צה"ל) שחיבר כשר לצה"ל מלווה את הצבא עד היום ונקרא על ידי גופים צבאיים ואזרחיים בכל רחבי העולם.

מרצה ופובליציסט

לאורך כל שנותיו של כשר כמרצה מוביל באוניברסיטת תל אביב, הוא הקפיד להוציא מגוון רחב של ספרים (15 ספרים אשר כתב ו/או ערך) לצד מגוון רחב של פרסומים בכתבי עת מובילים הנוגעים במשמעות החיים, הצבא והדת. בין ספריו ניתן למנות את הספרים הבאים:
  • רוח הגשם
  • אתיקה צבאית
  • יהדות ואלילות
  • לוגיקה ובלשנות
  • ועוד...
ניתן לומר כי היכולות הרטוריות של כשר כמרצה מוערך, היכולות האנליטיות שלו וגישתו הביקורתית אך פרגמטית, כזו אשר מתאימה את עצמה לצרכי הקיום והנסיבות המשתנות, הם שהפכו את כשר למרצה מבוקש בארץ ובעולם.

מרצה בשפות

עברית

הטור האישי

אסא כשר: "אני מרגיש קרוב יותר לש"ס, מאשר לירון לונדון"

לא חובש כיפה אך מקפיד ללכת לבית הכנסת, לא מגדיר את עצמו כדתי אך גם לא כחילוני. אסא כשר מגדולי הפילוסופים של דורו, תוקף את לפיד, את ארץ נהדרת וגם את ירון לונדון מצהיר שהוא מרגיש קרוב דווקא לש"ס ומאמין שהשתלבות החרדים בכלכלה היא רק עניין של זמן. [ למעבר לכתבה המלאה ]

לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של פרופ' אסא כשר
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
הרצאות העשרה לימי היערכות מורים
עדכונים וחדשות
יהלי אדמתי -חוקרת עתידים בהרצאה חדשה
עולם העבודה 202-2030 - אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הארגוני
לחצו לפרטים
גיא זהר מיוצג בלעדית בסוכנויות מרצים
גיא זהר מגיש "היום שהיה" התכנית הפופולארית בסגנונו הייחודי בהרצאה על הכוחות שפועלים מאחורי הקלעים של עולם התקשורת בישראל
לפרטים נוספים
בוני גינצבורג הצטרף לצוות המרצים בתחום ההשראה למצוינות
כוכב הכדורגל בעבר ופרשן ספורט בהווה על הרצאות בנושאי התמודדות על כשלון והצלחה, הישגיות וחתירה למצוינות
לפרטים מלאים
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -מרצה ייחודית והומוריסטית
שמחים לבשר על הצטרפותה של מגישת הטלוויזיה והכותבת עינב גלילי , בהרצאה ייחודית ומשעשעת על ההומור כחוש מולד (או לא..) ההרצאה משולבת בקטעי וידאו.
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים