מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474

מאיר שלו

מרצה בתחומים

ביוגרפיה

 מאיר שלו הוא אחד מהסופרים המוכרים והנקראים בספרות הישראלית. הוא פובליציסט, מבקר תקשורת, מנחה טלוויזיה, ותסריטאי.

השנים הראשונות לחייו:

מאיר שלו נולד בשנת 1948 במושב נהלל. אביו הוא הסופר והמשורר יצחק שלו. לאחר הולדתו במושב, עבר שלו להתגורר בשכונת קריית משה שבירושלים.

שירות צבאי:

שלו התגייס לחטיבת גולני, ושירת בסיירת של החטיבה. הוא לחם כחייל במלחמת ששת הימים, ובשנת 1976 נפגע מירי טועה של אחד מלוחמי הסיירת בזמן פעילות מבצעית.

לימודים וקריירה:

שלו למד בחוג לפסיכולוגיה של האוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר שחרורו מהצבא, החל את דרכו כעיתונאי וכמגיש פינות ביקורת עיתונות, בטלוויזיה וברדיו. הוא הנחה את התכנית ״שעה טובה״ ששודרה בערוץ 1, וכתב כמה מערכונים עבור המופע ״בלי חשבון״ של דודו טופז.
את ספרו הראשון ״רומן רוסי״ כתב בשנת 1988, וזה האחרון זכה לביקורות חיוביות מאד.
מאז, עבודתו הספרותית של שלו המתפרשת הן על רומנים, ספרי עיון, וספרי ילדים, נוגעת בעיקרה להווי החיים הישראלי, בייחוד בראשית ההתיישבות היהודית בארץ.
ספריו של שלו שואבים רבות מהמקורות, מחוברים אל הטבע, הנוף וההיסטוריה של מדינת ישראל.
במקביל ולאורך שנים, מוכר מאיר שלו מהטור האישי שלו ב״מוסף לשבת״ של העיתון ״ידיעות אחרונות״. שלו ידוע בכתיבתו ההומוריסטית והעוקצנית, המעבירה ביקורת על נושאי מדיניות הממשלה, ביטחון, חברה, חינוך ותרבות.
מאיר שלו הוא אחד מבין ״דגלי התרבות״ הישראלים. שלו זכה בפרסים רבים ונחשקים, בינהם: פרס ברנשטיין, פרס ברנר, פרס פראט, פרס ניומן, דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת בן גוריון, ועיטור מסדר האמנויות והספרות של צרפת.

כיום:

כיום מוכר ומוערך מאיר שלו כאחד מן הסופרים המוערכים בישראל. לאחר שכתב עשרות ספרים מצליחים וזכה במגוון פרסים בארץ, שלו ממשיך ועוסק כמבקר תקשורת ובעל טור קבוע במוסף ״ידיעות אחרונות״. ספרו האחרון שיצא לאור, ״שתיים דובים״, זכה לשבחים רבים, ופועלו של שלו כאושיית תרבות עודנה ניכרת.

על המרצה

לאחר שנים של כתיבה ספרותית אשר הניבה ממיטב הקלאסיקות של הספרות הישראלית, נמנה כיום מאיר שלו כאחד מבין אושיות התרבות והרוח המוערכות בארץ.
כשבעברו הוכתר במספר פרסים נחשקים, ולאחר עשרות ספרי עיון, ספרי ילדים, ורומנים שכתב, כותב כיום שלו במסגרת טור אישי קבוע במוסף ״ידיעות אחרונות״, שם הוא מפגין את כישורי הכתיבה שלו תוך מתן ביקורת נוקבת כלפי הממשלה, וסוגיות השעה הבוערות בארץ.

במקביל, מאיר שלו עוסק כמרצה מבוקש ומיוחד, המעניק לקהלים שונים הרצאות שזוכות לתשבוחות רבות.
בהרצאותיו מספק שלו הצצה ייחודית לעולמו הפרטי והאישי, לחוויות שצבר במהלך השנים תוך כדי כתיבה, להשקפותיו השונות, ולרקע ספרותי וישראלי רחב.

הרצאותיו המרתקות פותחות חלון לשאלה המרתקת אודות תהליך כתיבה של סופר, והיצירה והמלאכה הספרותית.

מרצה בשפות

עברית | אנגלית

3 הרצאות מאת מאיר שלו

כתיבת ספרותית

התהליך אותו עובר סופר בזמן הכתיבה מרגע ההחלטה לקחת העט ולעד לרגע הסיום שלעיתים אינו ידוע עד כמעט הסוף... כניסתו של מאיר שלו לעולם הכתיבה הספרותית, השלבים בכתיבת ספר, התחקיר, הכתיבה והעריכה וכן כתיבת ספרי ילדים לעומת ספרי המבוגרים.

מנהיגותו של דוד המלך

אחת מהדוגמאות הבולטות בהיסטוריה האנושית לתכונת מנהיגות נדירה ואופן השימוש בה בהובלת עם שלום לגדולה. עלייתו למנהיגות של דוד, על הצלחתו עד פרשת אוריה ובת שבע ועל שקיעתו מאז ועד ימיו האחרונים, תוך שימת דגש על יחסיו עם נשותיו - מיכל, אביגייל, בת שבע ואבישג.

סיפור האהבה הגדול בתנ''ך

יעקב-רחל ולאה- אישיותו של יעקב אבינו, יחסי הנישואין המורכבים שלו עם שתי אחיות - רחל ולאה, ועל ההבדל בין חיי האהבה שלו לחיי האהבה של אביו – יצחק.

אזכורים ברשת

" מאיר שלו עולה על 
הפסים הנכונים "

הכתבה שפורסמה ביולי האחרון בעיתון ״הארץ״ נכתבה בעקבות ספר הילדים החדש של הסופר המוערך מאיר שלו.
בראיון שערכה גילי איזיקוביץ, מספר שלו על ההבדלים בין כתיבה לילדים לכתיבה למבוגרים, על הרעיון שהוביל לספר, ועל זיקתו הבלתי מעורערת אל מדינת ישראל.
לצד איורים מקסימים מהספר, מצטיירים קווים לדמותו של הסופר המיוחד מאיר שלו, בכתבה מרתקת ומיוחדת. [ למעבר לכתבה המלאה ]


" הסופר מאיר שלו: "הציונות היום היא מדליה לשים על החזה" "

בכתבה ייחודית ומרתקת שהתפרסמה במגזין ״גלובס״, מראיין יניב מגל את מאיר שלו על דעותיו הפוליטיות, והביקורת שהוא מפנה כלפי מדיניות הממשלה והמנהיגים. כאחד מהפובליציסטים ומבקרי התקשורת המוכרים והמוערכים, ולצד עבודה ספרותית שהניבה ממיטב קלאסיקות הספרות הישראלית, שלו הפך סמל לתרבות, חינוך, וציונות.
בכתבה הבלעדית הוא עונה לשאלות נוקבות אודות אידיאולוגיה ופוליטיקה, וכמו כן מספר על פועלו כסופר מוערך ומצליח. [ למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של מאיר שלו
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים