מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
יוסי אש ונחמן לידור

יוסי אש ונחמן לידור

מרצה בתחומים

ביוגרפיה

יוסי אש ונחמן לידור הם שניים מהמרצים המובילים בישראל לתחום ניהול כלכלת הבית והחיסכון האישי. השניים, אשר התפרסמו בזכות הופעותיהם המרשימות בטלוויזיה וברדיו, הינם הבעלים והמייסדים של קבוצת אש-לידור-פילוסוף אשר שמה לה למטרה לשפר את תהליכי ההחלטות ולספק ידע מעשי לניהול נכון של כלכלת משק הבית. יוסי אש ונחמן לידור הינם מאמנים ומנטורים למשפחות ולעסקים קטנים המבקשים לעשות שינוי אך חסרים את הידע המעשי לשם כך

השכלה

נחמן לידור הוא בוגר אוניברסיטת חיפה ומחזיק בתואר ראשון בסטטיסטיקה.
יוסי אש הוא בוגר אוניברסיטת בר אילן ומחזיק בתואר ראשון בכלכלה.

ספרים

נחמן לידור ויוסי אש חיברו מספר ספרים אשר מקנים ידע בביצוע תמורות בכלכלת הבית ומאפשרים לכל אחד מאיתנו לקבל טיפים קלים ופשוטים אשר יכולים לגרום לשינוי משמעותי בדרך שבה אנו חושבים ומנהלים את כספנו. בין הספרים שפרסמו השניים ניתן למנות את הספרים הבאים:
  • הדרך אל העושר
  • ממינוס לפלוס
  • המסגרת

על המרצה

יוסי אש ונחמן לידור ייסדו את איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה ומקיימים פעילויות והרצאות בהתנדבות בערי הפריפריה. בנוסף פיתחו אש ולידור תוכנה הפועלת במגוון רחב של בתי ספר (תוכנת כספית) ומאפשרת חינוך כלכלי לבני הדור הצעיר- כל זאת מתוך ראייה שחינוך נכון יוביל בבוא הזמן לשינוי בדפוסי החשיבה שלנו ובדרכים שבהם אנו מנהלים את כספנו במישור המשפחתי והאישי.

מבוא


סיפור הרצאתם אודות שיפור המצב הכלכלי של התא המשפחתי מתחיל דווקא במקום הצפוי מכל, השניים נפגשו כאשר הם ערכו קניות.... בסופרמרקט השכונתי, כאשר הם מדברים על ההתנהלות הישראלית בכל הנוגע לקניות ולשיפורים הרצויים בדרך קבלת ההחלטות בתא המשפחתי, הבינו אש את לידור שיש לעשות מעשה. בהרצאותיהם, כמו גם בהופעותיהם הרבות בתקשורת מסבירים הצמד כי כדי להתנהל בצורה נכונה אנשים זקוקים לידע, לשיטה ולכלים .

יותר ידע יותר אחריות

ההרצאה של השניים, כמו גם הספרים שכתבו, עוסקים בפער שבין הרצון להתנהל בצורה נכונה לבין הידע המועט שבו מחזיקים רובנו. דווקא באחד התחומים החשובים לקיומנו הכלכלי, טוענים השניים בהרצאה, אין לנו מספיק כלים! אין לימוד מסודר אודות ניהול נכון של כלכלת בית בבית הספר, אין כל הסברים מתאימים לזוגות צעירים. אין הסבר מתאים אפילו באקדמיה. אז מה הפלא שדווקא בתחום החשוב ביותר בכל הנוגע למצבנו הכלכלי אנו עושים שגיאות.

ניהול כלכלי כושל יוצר מגוון רחב של בעיות

אש ולידור לא חדשים בתחום והם מפרטים בהרצאה שלהם בדיוק את האפקטים המצטברים שנגרמים בטעויות בהתנהלות הכלכלית: גירושין, מתחים נפשיים, תחושה של חוסר אחריות ואובדן שליטה, הם רק חלק מהבעיות שנגרמות לנו מניהול כושל של כלכלת המשפחה. עידן השפע, כרטיסי האשראי וסגנון החיים המודרני הבנוי על הלוואות וצריכה רבה מדי – הם השורש של המצב הכלכלי של התא המשפחתי וללא שינוי בדפוסי החשיבה, המצב רק ילך ויחמיר.

בעיה בכלכלה המשפחתית תהפוך לבעיה ברמה הלאומית

בהרצאותיהם קושרים השניים בין המצב הכלכלי ברמת המאקרו- יציאת מאות האלפים לכיכרות, ההפגנות הרבות ומחאת האוהלים לניהול הצריכה המשפחתית. בהרצאותיהם מסבירים השניים כי כלכלת המדינה הינה מבוססת על שלושה גורמים:
  • הכלכלה הלאומית
  • כלכלת התאגידים והחברות
  • כלכלת התא המשפחתי

בעוד שבמגזר העסקי וברמה המדינית יש מומחים רבים בעלי השכלה רחבה וסקרים רבים העוזרים להם לגבש החלטה מושכלת, ברמה הביתית אין כל ידע מעשי לנושא זה ולכן אנו נאלצים לעשות טעויות רבות הנובעות מהיעדר ידע ומהיעדר גישה מספקת למקורות הידע - בהרצאתם ובספרים השונים שכתבו הם מבקשים לשנות את מודל זה. 

מרצה בשפות

עברית

1 הרצאות מאת יוסי אש ונחמן לידור

סודות ניהול כלכלת המשפחה

העשור הכלכלי הבא שלך מתחיל היום. ניהול כלכלת המשפחה ככלי להשגת יעדים משפחתיים. הגיע הזמן להסתכל מעבר לאופק, לבחון את החלומות הכלכליים לעשור הבא ולשאול "מה אני צריך לעשות היום כדי שהחלומות יתגשמו?" ההרצאה תיגע במגוון נושאים הקשורים לניהול הכסף של המשפחה: על הסביבה...

לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של יוסי אש ונחמן לידור
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים