מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
ד"ר גיא בכור

ד"ר גיא בכור

ביוגרפיה

 ד״ר גיא בכור הוא מרצה מבוקש המתמחה בכל הקשור למזרח התיכון.

נקודת ההתחלה:
בכור החל את הקריירה הענפה שלו בתור כתב לענייני ערבים בגלי צה״ל. הוא בוגר תואר ראשון בחוג למשפטים והיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב, ובתחילת דרכו התמחה בפרקליטות המדינה, ועבד כפרשן לענייני ערבים בעיתון ׳הארץ׳.

קריירה אקדמאית:
ד״ר בכור עשה את הדוקטורט שלו באוניברסיטת תל אביב. במשך 14 גיא בכור עמד בראש חטיבת לימודי מזרח תיכון בבית הספר לממשל של המרכז הבינתחומי הרצליה.

מאז ועד היום:
לאורך השנים כתב, פירש והרצה במקומות רבים שהקנו לו את מעמדו כפרשן מבוקש ומוכר באמצעי התקשורת הישראלים. בכור הופיע ועודנו מופיע בערוצי מדיה שונים ובעיתונות. הוא בעל טור בעיתון ״ידיעות אחרונות״, ומשמש כיועץ לסוגיות משפטיות הקשורות לעולם הערבי עבור משטרת ישראל ומשרד הביטחון.

על המרצה

ד״ר גיא בכור הוא אחד המרצים המבוקשים בארץ. בכור בעל ידע עשיר ורחב בכל הקשור למזרח התיכון ולאיסלאם. במשך שנים למד, חקר וכתב אודות העולם הערבי, סוגיות משפטיות הקשורות לעולם הערבי, מצב המזרח התיכון פעם והיום, ודת האיסלם. בכור התארח בעשרות תכניות טלוויזיה וראיונות, ונפגש וייעץ לרבים מהאישים והשחקנים המרכזיים בממשלת ישראל, במערכות הביטחון ובמגזר הערבי.

שנותיו הרבות בתחום הקנו לו ידע מקיף בכל הקשור למזרח התיכון, ידע שהוא משתף באמצעות הבלוג האישי שלו ״gplanet״. בכור משתף את קהל עקביו בכל המתחדש במזרח התיכון, במחקריו, השגותיו ודעותיו בנושאי כלכלה, אקטואליה ישראלית ותחומים שונים המתקשרים למזרח התיכון.

במשך למעלה מעשור ד״ר גיא בכור מרצה במגוון מסגרות, וחולק את הידע הנמצא באמתחתו עם שלל מומחים מהתחום, חברות שונות, מערכות המדינה והצבא, מוסדות לימוד ועוד. בהרצאותיו המרתקות בכור עושה שימוש בידע שצבר ממקור ראשון, מידע וסיפורים פיקנטיים מהספרים שכתב, כאשר את הכל עוטפת הרבה מאוד כריזמה ונוכחות מרשימה.

מרצה בשפות

עברית | אנגלית

4 הרצאות מאת ד"ר גיא בכור

אחרי 60 שנה: האם ישראל כבר מבינה את חוקי המשחק במזרח התיכון?

האם ישראל מבינה את הקודים של חיזבאללה? של חמאס? ומה אומרים כללי המזרח התיכון כיצד לשחרר את החטופים שלנו? כלכלה מדהימה, תורת המשחקים, כללים שאנו איננו מכירים.

המזרח התיכון: בין זעזועים ליציבות - הערכות ותחזיות

הרצאה המנתחת את הצפוי ביחסינו עם העולם הערבי. הרצאה זו מבוקשת מאוד בימי עיון מקצועיים, כמי שמעניקה ידע ותחזיות, גם סוג של הנאה ובידור.

ישראל והעולם הערבי: דו שיח של חרשים

ההרצאה מציגה ראייה אופטימית באשר לסיכויים שלנו להשיג יציבות באזור, ולאחר שיכולת ההרתעה של ישראל שוקמה בשנים האחרונות. הרתעה זו גורמת לאויבי ישראל השונים, חיזבאללה, חמאס, סוריה ואיראן לחשוב פעמיים לפני שישאפו לתקוף אותה. ההרצאה כוללת את אקטואלית המזרח התיכון סביבנו, היכן...

השפעת המצב המדיני בטחוני במזה"ת על השווקים הפיננסיים והיציבות הכלכלית בישראל

בהרצאה זו מנתח גיא בכור את התהליכים העדכניים ביותר ומשתמש גם באירועים מהעבר כדי לתאר מודלים של השפעות פוליטיות אזוריות על הכלכלה הישראלית ועל כלכלות אחרות בעולם.

חוות דעת על המרצה

"היה מדהיםםםםם אנשים עפו ...גיא היה טוב מאוד "רשת אמי''ת יולי 19

אזכורים ברשת

"מדינות ערב יקרסו – השבטים ישתלטו על מרכזי הבירה, יגזלו ויבזזו"

״מדינות ערב יקרסו״, זוהי כותרת הכתבה. מעניין? לטענתו של ד״ר גיא בכור, כפי שמופיעה בכתבה, בימים אלו מתהווה סדר עולמי חדש במזחר התיכון. סדר שמחסור באנרגיה איננו עוד בעיה בו. לדעת בכור, ישראל עתידה לזנק מבחינה עולמית בעידן החדשנות, בעוד מדינות ערב נמחקות.

בכתבה מדבר בכור על ההשלכות של האביב הערבי ושל אביב הנפט על מדינות ערב, וההשפעות של הללו על עתיד המזרח התיכון. לטענתו של בכור, השינוי מבוסס על טכנולוגיה חדשה שמיוצרת בארה״ב, שיביא לקריסה במעמד הנפט. הכתבה סוקרת את הדרכים השונות בהן הטכנלוגיה תגבור על האנרגיה, וכיצד דבר זה משפיע על עתיד העולם בכלל ועל עתיד המזרח התיכון בפרט. ההסברים המפורטים וה״איך״, נמצאים בכתבה…   [ למעבר לכתבה המלאה ].

"דור חדש התעצב בשטחים"

במאמר הדיעה הנוקב שפרסם ד״ר גיא בכור באתר ווינט, הוא מדבר על השינויים החלים מעבר לקו הירוק, ועל גורמיהם. בכור סבור כי הפלסטינים המתגוררים כיום בשטחים הינם תוצר אלים וחצוף של ההתרסה והשנאה שהמית על האזור עראפאת במסגרת הסכמי אוסלו.

בכור מבקר את ה״דור הפלסטיני החדש״, דור שבז לפוליטיקאים הפלסטינים הקודמים, לדיפלומטיה, למשא ומתן ולפשרה. בכתבה המסעירה קורא בכור להתעוררות והבנה של המצב החדש הקיים אצל הפלסטינים. הדברים לטענתו, אינם כשהיו. הסברים מפולפלים ומנוסחים למרהיב מפיו של בכור, נמצאים בכתבה.   [ למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של ד"ר גיא בכור
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים