מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474

אלה גולן

מרצה בתחומים

העצמה נשית
57 מרצים
הרצאות העשרה
131 מרצים
יום האישה
63 מרצים
מוטיבציה והשראה
79 מרצים
מרצים סלבס
81 מרצים
פסיכולוגיה
23 מרצים

ביוגרפיה

אלה גולן נולדה בשנת1981 בקיבוץ יקום. כבר במהלך התיכון קיבלו חייה של גולן תפנית משמעותית כאשר היא הכירה את גואל רצון, מי שעתיד להפוך לאבא של חמשת ילדיה ולאיש שבגללו חייה ישתנו לעולמי עד.

מגיל 17 ועד גיל 30 הייתה אלה גולן חברה בכת של גואל רצון ושימשה כאחת מנשותיו - כל זאת תחת תהליך מתמשך של שטיפת מוח, איומים והפחדות. גולן הצליחה לצאת מהכת ולשקם את חייה תוך שהיא מגדלת את ילדיה, מסיימת תואר ראשון ותעודת הוראה ומשקמת את היחסים עם הקרובים לה. כיום משמשת גולן כמרצה מבוקשת וכיועצת למשפחות וליחידים שנמצאים במקום שממנו היא הצליחה לצאת.
 

על המרצה

אלה גולן היא מרצה מחוננת אשר מציבה מולנו מראה מטרידה על האופן שבו העולם שלנו פועל ומעזה להוציא אותנו מאזור הנוחות שלנו. בהרצאתה מספקת גולן הצצה אל אחד הבתים המפורסמים במדינה- ביתו של גואל רצון ועל אופן ההתמודדות של אישה אחת עם מנגנון של רוע והניצחון עליו. גולן היא לא המרצה הטיפוסית שלכם, היא לא מתעסקת בידע תיאורטי בלבד היא מדברת על החיים מנקודת מבט ייחודית ולכן הרצאתה היא חובה לכל אחד מאיתנו- הורים, בני נוער, פסיכולוגים וכל אשר רוצה להבין את המורכבות של נפש האדם מחד, וכמה מהר ובאיזו קלות ניתן ליפול למקומות החשוכים ביותר מאידך.

הדרך אל הגיהינום ובחזרה - דרכה של אלה גולן אל הכת של גואל רצון

אלה גולן היא לא מה שאנחנו חושבים על נפגעי כתות ולכן הסיפור שלה כל כך רלוונטי. בת למשפחה מהמעמד הבינוני אשר נשבתה בקסמיו של גואל רצון, אלה גולן יודעת שסיפור כמו שלה יכול לקרות לכל אחד.
בגיל 17 בעקבות ניסיון לעזור לחבר במצוקה התוודעה גולן אל גואל רצון, ולאחר שעברה תהליך שבו היא הורחקה מחבריה וממשפחתה, גולן הפכה לחלק מהכת של רצון.
התפרנסות בדוחק מעבודות משק בית וסגידה לרצון מילאו את עולמה כמו גם טרור פסיכולוגי ששעבד אותה ומנע כל אפשרות לחופש. בגיל 30 לאחר התפוצצות הפרשה ותוך שהיא מפגינה עוצמה נפשית אדירה החלה גולן לשקם את חייה. תחילה, על ידי מחיקת הקעקועים של רצון ומחיקת כל זכר ממנו ולאחר מכן על ידי חזרה לקיבוץ שאותו היא עזבה ועבודה במכבסה המקומית, ולבסוף על ידי לימודים אקדמאים ורתימת הידע הייחודי שלה לטובת משפחות במצוקה. סיפורה של אלה גולן הוא סיפור מצמרר אך גם בעל סוף טוב אשר כולנו יכולים לשאוב ממנו השראה.

הרצאתה של גולן מספקת מענה לשאלות המטרידות ביותר אבל גם חושפת את הצדדים הבנאליים של הרוע. חיי היום יום והתפקוד כאמא מסורה וכחברה לאחוות הנשים שהיו בבתיו של גואל רצון, בו בזמן שהיא נמצאת תחת אמונה בכוחו המיסטי של גואל רצון. הפחד וניצול החולשות של כל חברות הכת, מסבירה גולן בהרצאתה, הוא שהיה המנוע לשליטתו של רצון בכת והסוד לתמרון שיטתי של חברות הכת.

במהלך ההרצאה מבהירה גולן כיצד הכין רצון את כל חברות הכת ליום שאחרי, כיצד יצר את ההפרדה בינן לבין העולם החיצון וכיצד גרם להן לכתוב מכתבים אשר ישמשו אותו בבוא העת כמרכיב אינטגרלי בכתב ההגנה שלו. ההרצאה של גולן מגלה לנו כיצד הצליחה האישה המרשימה הזאת לשקם את עצמה למרות תנאים אובייקטיבים קשים, מהם היו נקודות המפנה בחיים החדשים שלה וכיצד דווקא הילדים של גואל הם הדבר הטוב בחייה.

גולן מסבירה בהרצאה כי כולנו מועדים לנפילה וכי כל אדם בתקופות מסוימות ובמצבים נפשיים שונים במהלך חייו יכול להיות קורבן של כת או קבוצה פוגענית אחרת.
במהלך ההרצאה טוענת גולן כי החינוך הוא אמצעי ההגנה החשוב ביותר וטעונת כי החשיבות של החינוך נמדדת בדיוק ברגעים של קבלות החלטות משנות גורל. היכולת שלנו להימנע מכניסה למצבים שמהם אין דרך חזרה, טוענת גולן, לא מוגבלת רק לכתות אלא עומדת בבסיס כל החלטה שלנו וכי ניתן לשכלל אותה ולשפר אותה באופן תמידי.

עברית

1 הרצאות מאת אלה גולן

"חיי כמסמך חברתי נוקב ונפשי כמעבדה פסיכולוגית מהלכת"

שש שנים, תואר בפסיכולוגיה, ליווי משפחות נפגעים רבות ותעודת הוראה עברו מאז. במבט לאחור, הכול מתחיל ונגמר בדבר אחד: מסוגלות הבחירה שלנו.  כשאנחנו מסיעים את ילדינו למסיבה, או אפילו מפגש עם חברים, אנחנו מקווים ומתפללים שאפשר לסמוך על החינוך שהנחלנו להם, על האזהרות שהזהרנו אותם...

חוות דעת על המרצה

" היה מעל ומעבר.היא מיוחדת."ארכה רשת חשמל ותאורה / אוגוסט 2021

אזכורים ברשת

מהקיבוץ, לכת, ובחזרה

להבדיל ממה שרבים חושבים חלק ניכר מהאנשים אשר מגיעים לכתות השונות לא עושים זאת עקב מחסור כלכלי או העדרה של משפחה תומכת. השאלות הרבות לעומת הפתרון המיידי שמציעות הכתות – מביאות רבים וטובים ליפול לתוך מלכודת הישועה של הכת. קריסת המסגרת הקיבוצית והעדר אידיאולוגיה אלטרנטיבית גורמת לבני קיבוצים רבים לחפש משמעות בקבוצות רבות. זהו גם סיפורה של אלה גולן. [ למעבר לכתבה המלאה ]

''שקעתי בעולם שלו שהפך גם לעולמי''

לאחר 13 שנים של סבל במחיצתו של גואל רצון ותוך שהיא מנסה לשקם את חייה, אלה גולן - מנשותיו של גואל רצון, מספרת על הכת המפורסמת במדינה. תהליכי שטיפת המוח שעברה, העבודה במשק בית כדי לממן את גואל רצון, הפרידה מההורים והחזרה הביתה לקיבוץ יקום - אותו המקום בדיוק שעזבה בגיל17. [ למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של אלה גולן
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים