מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474

איתי אנגל

ביוגרפיה

 איתי אנגל הוא אחד העיתונאים ההחוקרים המוערכים והנועזים ביותר בתקשורת הישראלית. אנגל משתתף בתכנית ״עובדה״, ובנוסף הינו מרצה באוניבסריטה הפתוחה בנושא סכסוכים.

איתי אנגל החל את קריירת העיתונאות שלו בשנת 1989 בתור עורך חדשות החוץ בגלי צה״ל. משם עבר לחדשות ערוץ 2, וערך את חדשות החוץ של הערוץ. בשנת 1994 החל להפיק כתבות דוקטומנטריות ל״אולפן שישי״ של הערוץ, ומשם עבר לתכנית התחקרירים ״עובדה״.
איתי אנגל הקדיש במהלך הקריירה שלו הרבה מכתבותיו לסיקור סכסוכים בינלאומיים, ובמסגרת זו סיקר את המלחמה בקרואטיה, האירועים בבוסניה והרצגובינה, רוסיה, ליטא, גיאורגיה ויתר המדינות לאחר התמוטטותה של ברית המועצות, את מלחמת האזרחים ברואנדה, המלחמה בקוסבו ונפילת מילושביץ׳ ביוגסלביה, המלחמה באפגניסטן, מבצע חומת מגן ועוד.

אנגל מסקר בעבודותיו את נקודות המבט של שני הצדדים בכל אירוע, ובפרט באלו הקשורים לסכסוך הישראלי פלסטיני. הוא הצטרף לפעילויות מבצעיות במלחמת לבנון השנייה, ואף סיקר מתוך סוריה את מלחמת האזרחים ואת המלחמה בדאע״ש.

על המרצה

 
איתי אנגל הוא אחד העיתונאים המובילים בתקשורת הישראלית בשנים האחרונות. אנגל עובד בתכנית התחקירים עובדה, ובהיסטוריית עבודתו כעיתונאי ניתן לראות עשרות סכסוכים, מבצעים ומלחמות שסיקר מכל העולם. אנגל ליווה את מבצע חומת מגן, מלחמת לבנון השנייה, ומבצעים נוספים הקשורים לסכסוך הישראלי פלסטיני.

בעקבות סיקוריו ממלחמת האזרחים בקונגו הוא הקים ארגון סיוע הומניטרי שטיפל בנשים הנאנסות בג׳ונגלים. בנוסף לקריירה הענפה שלו בעולם העיתונאות, אנגל הוא גם מרצה מבוקש. איתי אנגל מרצה במסגרת האוניברסיטה הפתוחה בנושאים הקשורים לסכסוכים בינלאומיים. הנסיון הרב שלו, עבודותיו הרבות, וביקוריו וסיקוריו במקומות הקשים ביותר בעולם, רובם נמצאים על סף התרסקות, מוסיפים רבות להרצאות שלו.

ההרצאה של איתי אנגל מרתקת, סוחפת ולעתים מצמררת. אנגל שוזר בתוך הרצאותו שלל סיפורים מסמרי שיער מהרגעים שמכתיבים את ההיסטוריה; מלחמות אזרחים, מבצעים צבאיים, התמוטטות שלטונות ועוד. איתי אנגל מרצה בנושאי סכסוכים, תקשורת ואקטואליה בפני גופים ממשלתיים, פרטים ואקדמאיים.

איתי אנגל מרצה מרתק השובה את קהל שומעיו.
 

מרצה בשפות

עברית | אנגלית

1 הרצאות מאת איתי אנגל

אחרי עזה ולפני איראן וחיזבאללה - מבט נדיר מבפנים

אז עכשיו אומרים לנו שעוצמת האש שינחית עלינו חיזבאללה היא יותר מפי עשר ממה שראינו מהחמאס. מי האויב, מה האידיאולוגיה שמנחה אותו ואיך הפך הציר השיעי כל כך מאיים? איתי אנגל שהה בסוריה ברגעים הדרמטיים בהם חוסל הגנרל האיראני קאסם סולימאני וראה איך כל המציאות בשכונה שלנו נטרפת...

גלריית תמונות

4 סרטוני וידאו של איתי אנגל

איתי אנגל בראיון על סכסוכים בעולם

איתי אנגל בראיון על סכסוכים בעולם

 אם גם אתם שמעתם, או ראיתם, את הסיקור התקשורתי שערך איתי אנגל על הלחימה בדאע״ש מסוריה כשהוא נמצא מטרים ספורים משדה הקרב, ותהיתם איך בן...

לצפיה בוידאו
איתי אנגל -במסלול דאע''ש

איתי אנגל -במסלול דאע''ש

אין דרך לתאר במילים את הזוועות והמראות שראה איתי אנגל במסעו הבלתי ייאמן לסוריה, ללוות את לוחמי הגרילה הכורדית במלחמה מול דאע״ש. בתחקיר...

לצפייה בוידאו
I Choose to Go to War Zones, and I'm the Normal One! | Itai Anghel | TEDxPaloAlto

I Choose to Go to War Zones, and I'm the Normal One! | Itai Anghel | TEDxPaloAlto

לחצו לפרטים
איתי אנגל -הרצאה 2020-עיתונאי ישראלי באזורי לחימה

איתי אנגל -הרצאה 2020-עיתונאי ישראלי באזורי לחימה

 

לצפייה

אזכורים ברשת

איתי אנגל על מעצר העיתונאי: כשאני נסעתי למדינות אויב, לא נעצרתי

בעקבות פרשיית העיתונאי הערבי מג׳ד כיאל, שעוררה התרעמות בקרב שירות הביטחון הישראלי בעקבות נסיעתו לכנס בביירות, מגיב בכתבה של ׳הארץ׳ העיתונאי איתי אנגל. אנגל מעיד כי הוא אינו בקיא בפרטי הפרשה, אך הוא משווה זאת לקריירה העיתונאית שלו, בה נסע מספר פעמים למדינות אוייבות על מנת לבצע סיקור עיתונאי ולא נשאל על כך או גרר התנגדות מצד גורמי הביטחון.
הכתבה מציגה את דעותיו של אנגל, ומעלה שאלות חשובות בנושא. [ למעבר לכתבה המלאה ]

"במציאות, דאעש לא כאלה גיבורים": איתי אנגל מספק לנו גיבורות חדשות

הכתבה מציגה ביקורת טלוויזיונית על תחקיר ״עובדה״ שביצע הכתב אנגל, במסגרתו נסע לסוריה לסקר מקרוב את הלחימה של הכורדים בדאע״ש. הכתב מתייחס בהערכה רבה לעבודתו של אנגל, ומסכם אותה בתור מסמך עיתונאי והיסטורי חשוב, המציג צדדים שלא הכרנו על דאע״ש, ועל הלוחמים הכורדים.
הכתב עורך השוואה בין הסיקור של אנגל לבין הסיקור של הכתב הגרמני טודנהופרף, שחזר אף הוא עם כתבה מסוריה מספר ימים לפני שעלתה הכתבה של אנגל. [ למעבר לכתבה המלאה ]

הטובים נגד הרעים

במגזין התקשורת האיכותי, ״העין השלישית״, כותב דוד לוין ביקורת על הכתבה של איתי אנגל: ״בחזית מול דאע״ש״, במסגרתה נסע לסוריה וסיקר את לחימת הכורדים בדאע״ש מקרוב. לוין משווה את הכתבה למחזה תאטרון, ובעזרת דימויים מעולם זה סוקר את העבודה העיתונאית הנעשית כיום, בעידן זה. את מניעיה וצורת עבודתה בפועל. הכתבה מציגה זוית מעניינת להסתכלות על העולם העיתונאי, כפי שאנו מכירים אותו. [ למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של איתי אנגל
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים