מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474

אוהד חמו

ביוגרפיה

 אוהד חמו נולד בשנת 1976. הוא עיתונאי מוכר, אשר בעברו מגוון תפקידים ככתב שעיקר התמחותו היא בדבר ענייני שטחים והתיישבות.

לימודים אקדמיים:
חמו למד באוניברסיטה העברית בירושלים, שם סיים תואר שני במזרחנות.

קריירה עיתונאית:
חמו החל את הקריירה העיתונאית שלו כקשב בדסק הערבי של ערוץ 1, במקביל להיותו עוזר של עודד גרנות, הפרשן לענייני ערבים דאז בערוץ. את תפקידו ככתב לענייני שטחים קיבל בשנת 2004.
בהמשך עבר לערוץ 10 שם כיהן בתפקיד דומה שעיקרו היה עיסוק בענייני שטחים ופלשתינאים. בשנת 2009 החליף את סלימאן אשפעאי ויורם בינור, והחל לעבוד בחברת החדשות של ערוץ 2 בתור כתב הערוץ לענייני שטחים והתחיישבות.
במסגרת עבודתו רבת השנים ככתב, ליווה חמו מקרוב אירועים מכוננים שהתחוללו בשנים האחרונות בישראל ובגבולותיה, ובינהם: עלייתו של חמאס לשלטון, הפיכת חמאס בעזה, מותו של ערארפת, אירועי האינתיפאדות ועוד.
כחלק מפועלו, טווה חמו קשת קשרים עם הרשות הפלסטינית בעודו נפגש עם מנהיגי חמאס ופאתח, מבוקשים, אסירים ואזרחים עזתיים. זו האחרונה סיפקה ועודנה מספקת לחמו הבנה מעמיקה בזירה הפלסטינית: הן בפוליטיקה הפלסטינית והן בחברה הפלסטינית.

כיום:
לאחר שנים של עבודה עיתונאית הכוללת עשרות כתבות מגזין, דיווחים מהשטח, סרטים דוקומנטריים ופרשנות עיתונאית, ניצב כיום אוהד חמו בשורה הראשונה של הכתבים הבטחוניים בארץ. כיום הוא משמש ככתב ערוץ 12 בשטחים, והינו מבין הישראלים היחידים שנכנסים לשטחים דרך קבע.

על המרצה

בזכות מלאכתו הבלתי פוסקת כעיתונאי המתמחה בענייני שטחים ופלשתינאים, רכש לעצמו חמו שם כמרצה מוכר ומבוקש בכל הקשור לתחום השטחים, החמאס, החברה הפלשתינית והמגמות השונות שחלות בהווה המציאות הסבוכה.

הרצאותיו של חמו מועברות ברהיטות ולהט, ומספקות מידע אינפורמטיבי ממקור ראשון שצבר הכתב במשך שנים של דיווחים מהשטחים, ומתוך היכרות מעמיקה עם הגזרה ויושביה. כמו כן, מתמקדת ההרצאה בארגון הטרור חמאס, ומקנה אודות זה האחרון ידע מעמיק ומבוסס: מקורות הארגון, אמנת התנועה, עקרונות, הבדלים בינו לבין הפאתח, אבולוציית פיגועי ההתאבדות של הפלסטינים בישראל, וכו.

הרצאותיו של חמו מקנות לקהל חוויה חד פעמית מרתקת, המספקת הצצה נדירה אל חייו של הכתב הישראלי השוהה לעתים קרובות בשטח פלסטיני עוין. ההרצאה מעבירה מזוית עינו האישית את האירועים השונים שהתחוללו בשנים האחרונות, ואת החוויות האישיות שחווה תוך סיקורן. שאלות כמו ״כיצד מתקבל כתב ישראלי בשטח עוין עת תקופות לחימה״, מקבלות מענה מרתק ממקור ראשון.

המרצה אוהד חמו הינו מרצה מבוקש, הבקיא בצורה יוצאת דופן ברזי הפוליטיקה הפלסטינית, החברה הפלסטינית, סוגיות השטחים, ומגמות שונות שמתחוללות בארגוני הטרור מחד, ובחברת האזרחים מאידך. המרצה מעביר בהרצאותיו ידע רב ולעתים מסמרר, המונגש לקהלים ומגזרים שונים בצורה נהירה ומרתקת.
 
 

מרצה בשפות

עברית

3 הרצאות מאת אוהד חמו

מדאע"ש לחמאס : ישראלי בארץ הטרור האסלאמי

חלקה הראשון של ההרצאה יעסוק במדינת דאע"ש מפיו של מי שהגיע הכי קרוב אליהם. אוהד חמו ששב לאחרונה פעמיים מגבול סוריה טורקיה חזה בלוחמי דאע"ש מקרוב, שמע סיפורי אימים ממי שחיים תחת שלטונם, ראיין לוחמים כורדים שמספרים על שיטות ההפחדה של דאע"ש, אזרחים שמספרים על טקסי עריפת הראשים...

פני השטח

מה המשותף למבצע שומר החומות בעזה, למלחמה בהתעצמות האיראנית ולהסכמי השלום עם מדינות המפרץ ? אחרי שני עשורים של סיקור העולם הערבי מקרוב ובאופן אינטימי, אוהד חמו משרטט בהרצאה מרתקת את הקווים המרכזיים המניעים את השכונה שלנו ועושה סדר בבלגאן המזרח תיכוני. בין לבין הוא מספר על...

בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית

מה אנחנו יודעים על זרועות התמנון האיראניות ועל משמרות המהפיכה שמניעים את מנגנון הטרור הגדול ביותר במזרח התיכון, אולי בעולם? מה אנחנו יודעים על האנשים שמתגוררים בטהראן, על מיליוני מכורים לסמים ועל מסיבות החשק שבאנדרגראונד של צפון בירת איראן ? בהרצאה מרתקת זו אוהד חמו מספר על...

1 סרטוני וידאו של אוהד חמו

אוהד חמו בהרצאה אקטואלית 26.5.22

אוהד חמו בהרצאה אקטואלית 26.5.22

 

לצפייה

הטור האישי

"הפכנו לאומה שונאת, גזענית ובורה. לא מכירים את האחר, 
והוא גם לא מעניין אותנו"

בכתבה שפורסמה בעיתון הארץ, מראיינת איילת שני את הכתב של חדשות ערוץ 2 לענייני שטחים, אוהד חמו. בראיון הנוקב שנערך כמספר ימים לאחר תוצאת הבחירות לממשלת ישראל, עונה חמו לשאלות מרתקות הנוגעות בתגובה הפלסטינית אל תוצאות הבחירות, בשאלת האינתיפאדה המדינית, באופציה למדינה דו לאומית וכיצד זו נתפסת בשטחים אל מול תפיסתה בישראל, ועוד. הכתבה המרתקת מציעה את נקודת מבטו האישית של הכתב, והשגותיו השונות בהתבסס על ההיכרות המעמיקה עם הזירה הפלסטינית. [ למעבר לכתבה המלאה ]


"כתב חדשות ערוץ 2 אוהד חמו הפך לאבא"

כתבה מיוחדת שנכתבה במגזין מעריב, מספקת הצצה ייחודית ואינטימית אל חייו הפרטיים של הכתב המוכר אוהד חמו, לאחר הולדת בתו הראשונה.
ברגעים נדירים מאפשר חמו להכיר את הדמות שמאחורי העיתונאי, כאבא צעיר המתגורר עם אשתו נגה ותינוקתם החדשה בתל אביב. [ למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של אוהד חמו
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים