מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474

אהוד יערי

ביוגרפיה

 אהוד יערי הוא אחד מהעיתונאים והפרשנים הבכירים והמוערכים הפועלים בתקשורת הישראלית. הוא פרשן בכיר לענייני ערבים, ומתמחה בנושאי המזרח התיכון, איסלאם וערבים. יערי עובד בחדשות ערוץ 2.

יערי נולד בישראל, ולמד לימודי תואר ראשון בחוג למזרח תיכון באוניברסיטה העברית בירושלים. את התואר השני שלו עשה באוניברסיטת תל אביב, גם הוא בלימודי מזרח תיכון. בשנת 1968 יערי שימש כעוזר למתאם פעולות הממשלה בשטחים, מי שהיה אז האלוף שלמה גזית. מאוחר יותר שימש ככתב לענייני ערבים בגלי צה״ל ובעיתון ״דבר״.

אהוד יערי החל בשנת 1975 לעבוד בתור הפרשן ענייני המזרח התיכון בערוץ 1. מאז ועד היום הוא כותב טור לעיתון הג׳רוזלם ריפורט. יערי כתב, פרסם והגיש שלל טורים, כתבות ותוכניות רדיו וטלוויזיה. במהלך השנים שהה במשך תקופות ארוכות בלבנון, מצרים ווושינגטון ככתב, חוקר ושליח התקשורת. במסגרת הקריירה העיתונאית הענפה שלו ראיין מנהיגים רבים מהעולם הערבי, ביניהם סאדאת, מובארק, עבדאללה מלך ירדן, עראפת ועוד. החל משנת 2000 עבר יערי לערוץ 2, שם הוא משמש כפרשן לענייני ערבים.
במהלך השנים זכה אהוד יערי בתואר ׳עיתונאי השנה׳ על הסיקור שלו את הסכם השלום בין ישראל ומצרים, ב׳פרס סוקולוב׳ על סיקור מלחמת לבנון, וב׳פרס רשות השידור׳ על סיקור מלחמת המפרץ.

על המרצה

אהוד יערי הוא מבין אנשי התקשורת והעיתונאים האיכותיים, המוצלחים והמוכרים שפועלים בישראל. יערי מתמחה בענייני ערבים ומזרח תיכון, עמית בכיר ב״מכון אדלסון למחקרים אסטרטגיים״, ופרשן בכיר לענייני ערבים בחדשות ערוץ 2. את הקריירה שלו החל כאקדמאי בלימודי תואר ראשון ושני של המזרח התיכון.

יערי סיקר אירועים רבים במדינה; מלחמות, משברים ושינויים שחלו במשך השנים בארץ. הוא זכה בשלושה פרסים על עבודתו כעיתונאי. את המידע הרב שצבר, החוויות האישיות וכמו כן גם פרשנות אישית, יערי חולק בהרצאות שלו. המרצה אהוד יערי מספק הרצאות מרתקות ומעניינות, סוחפות ועשירות בפרטים וסיפורים ממקור ראשון. ההרצאות שלו נוגעות כולן לנושאים הקשורים במזרח התיכון, ענייני ערבים, מלחמות שאירעו באזור ופרשנות אישית שלו על הדברים. יערי מעביר בהרצאה שלו את כל הידע שהוא יכול לצופים בה. שפתו הרהוטה והנסיון הרב שלו בתחום, הופכים את ההרצאה למיוחדת במינה.

מרצה בשפות

עברית | אנגלית

1 הרצאות מאת אהוד יערי

האביב הערבי וההתפתחויות במזרח התיכון

יחסי ישראל – הרשות הפלסטינאית – תחזית קרובה בייחוד בכל הקשור למאבקי הכוח . ישראל והעולם הערבי – האם לאחר המלחמה ובייחוד לאור הגיבוי הנסתר שקיבלה ישראל ממדינות ערביות כנגד חיזבאללה יש סיכוי לקדם תהליך שלום כולל יחסים דיפלומטים מלאים עם מדינות כגון סעודיה, הנסיכויות . איראן...

1 סרטוני וידאו של אהוד יערי

אהוד יערי על הסכם השלום בין ישראל למצרים ועתיד המזרח התיכון

אהוד יערי על הסכם השלום בין ישראל למצרים ועתיד המזרח התיכון

 קשה לתמצת את מכלול האינפורמציה המרתקת שמפרט אהוד יערי בהרצאה זו. בסרטון נמצאות עובדות על כל המתרחש בימים אלה במזרח התיכון, על המציאות...

לצפיה

אזכורים ברשת

הפרשן לענייני ערבים אהוד יערי: "צריך לסיים את הכיבוש - ואז לנהל מו"מ"

בכתבה שפורסמה במגזין מאקו, מדבר הפרשן לענייני ערבים אהוד יערי על השגותיו לגבי המצב הנוכחי של מדינת ישראל, ועתידנו במזרח התיכון. יערי מתייחס לצורך בסיום הכיבוש ובניהול משא ומתן, ומבסס את דבריו ודעתו על המצב הכולל שקיים במזרח התיכון, בהתחשב בכל הגורמים הערבים המקיפים אותנו ולא רק בפלסטינים.  [ למעבר לכתבה המלאה ]

נסראללה: "אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי ישראל, תמיד נחושים להילחם"

בעת ציון חמש עשרה שנים לנסיגה הישאלית מלבנון, אהוד יערי סוקר את דבריו של חסן נסראללה, מזכ״ל חיזבאללה, כפי שהביאם בנאומו. יערי מתייחס לדבריו של נסראללה, לאיומיו ולדרך בה הוא מציג את היסטוריית המלחמה שבין ישראל ללבנון מאז מלחמת לבנון הראשונה. בכתבה מופיעים תמצית הדברים של נסראללה, בהקשר לישראל, דאע״ש והמזרח התיכון.  [ למעבר לכתבה המלאה ]
לקבלת פרטים נוספים לגבי ההרצאה של אהוד יערי
מלא שם ומספר טלפון ונחזור אליך
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
אוהד חמו עיתונאי ומזרחן ערוץ 12 בהרצאה חדשה
בין טהראן לתל אביב: מעבר למסך הברזל של הרפובליקה האסלאמית
לחצו כאן לפרטים מלאים
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים