מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
"אין סוסים שמדברים עברית" הסיפורים מאחורי השירים והספרים של חנה גולדברג

"אין סוסים שמדברים עברית" הסיפורים מאחורי השירים והספרים של חנה גולדברג

בהרצאה מרתקת, סוחפת וכנה מגלה חנה גולדברג סודות מאחורי הקלעים של עולם המוזיקה והספרות הישראלית.

גולדברג מספרת איך התחילה לכתוב בגיל 14 בעקבות התאהבות בבן השכנים, על דברים שנאלצה לכתוב בעיתון כששירתה בצה"ל ככתבת צבאית, על הבוקר בו ירדה עם הכלב ופגשה על המדרכה מישהו שפתח בפניה את קריירת הפזמונאות, על השיר הראשון שיצא לרדיו ("לא רוצה לזמביה") ומיד הפך ללהיט ענק והפך אותה לפזמונאית מבוקשת, על מה שהביא אותה לכתוב ספרי ילדים, על התהליכים שהובילו אותה לכתוב את שיריה המפורסמים ואת ספריה, מתי וכיצד גילתה שהתאהבות היא עניין זמני, כיצד הושפעה כתיבתה מיחסיה עם הגברים שבחייה, על יחסיה עם זמרים, על מה שגרם לה בגיל 40, בשיא הצלחתה, לנטוש את עולם המוזיקה ולהתחיל לכתוב רומנים, על המסקנות והתובנות שלמדה מהשינוי שעברה, ואיך כל זה קשור למשפטים המקוריים שכה אופייניים לכתיבתה, ושכבר היו למטבעות לשון בשפה העברית: "אין סוסים שמדברים עברית", "נאחז באוויר", "לא רוצה לזמביה", "הרווח בין הגבר לחולצה", "אש על הפנים".

חנה גולדברג: "יצירתיות ויצר נובעים מאותו שורש. אצלי היצירתיות הייתה מאז ומתמיד תחליף-אהבה. בכל פעם שהאהבה/היצר אכזבו אותי, פניתי ליצירתיות, לכתיבה. כשגיליתי בגיל עשרים, שהתאהבות היא עניין חולף, נדהמתי: כיצד יתכן שיום אחד אני מאוהבת עד טירוף, וכמה ימים אחר כך, אני יושבת מול מושא אהבתי, וכל מה שאני רוצה זה שהוא ילך? תהליך ההתבגרות היה כואב, ובסופו כתבתי: 'אין סוסים שמדברים עברית' - משפט מפתח בכתיבה שלי ובחיים שלי."
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
הרצאות העשרה לימי היערכות מורים
עדכונים וחדשות
יהלי אדמתי -חוקרת עתידים בהרצאה חדשה
עולם העבודה 202-2030 - אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הארגוני
לחצו לפרטים
גיא זהר מיוצג בלעדית בסוכנויות מרצים
גיא זהר מגיש "היום שהיה" התכנית הפופולארית בסגנונו הייחודי בהרצאה על הכוחות שפועלים מאחורי הקלעים של עולם התקשורת בישראל
לפרטים נוספים
בוני גינצבורג הצטרף לצוות המרצים בתחום ההשראה למצוינות
כוכב הכדורגל בעבר ופרשן ספורט בהווה על הרצאות בנושאי התמודדות על כשלון והצלחה, הישגיות וחתירה למצוינות
לפרטים מלאים
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -מרצה ייחודית והומוריסטית
שמחים לבשר על הצטרפותה של מגישת הטלוויזיה והכותבת עינב גלילי , בהרצאה ייחודית ומשעשעת על ההומור כחוש מולד (או לא..) ההרצאה משולבת בקטעי וידאו.
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים