מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
שקלטון – סיפור ההישרדות הגדול בהיסטוריה

שקלטון – סיפור ההישרדות הגדול בהיסטוריה

רקע להרצאה:
1914, 28 בריטים בפיקודו של ה"בוס" ארנסט שקלטון יוצאים למשימה הגדולה בדרום. חציית יבשת אנטארקטיקה. הים הדרומי הקפוא והקשוח מתנכל להם ולאחר זמן מה נלכדת ספינתם "אנדיורנס" בין הקרחונים. כמה חודשים אח"כ הם נאלצים לנטוש את הספינה ולהמשיך לחיות על גבי קרח צף. בסיום מאבק אינסופי כמעט מצליחים לנחות על חוף טרשים חשוף, באי הפיל. איש לא עובר שם. הסיכוי לחילוץ אפסי. שקלטון ועוד כמה מפקודיו, בסירת הצלה קטנה ורעועה, יוצאים למסע חסר סיכוי לכיוון ג'ורג'יה הדרומית אלף ומאתיים ק"מ בים הסוער בעולם, והם עשו זאת. 522 יום אחרי שעזבו את האי שבו אליו, מצדו הלא נכון. חציה רגלית ראשונה בהיסטוריה, ומשם לאחר 2 ניסיונות נפל חולצו כל אנשיו בחיים! כשכולם מסכימים שרק אישיותו ומנהיגותו של שקלטון החזירו למעשה את כולם הביתה בחיים, מנהיגותו של שקלטון נלמדת בבתי ספר למנהיגות בכל העולם ותסופר גם בהרצאה.

מגלה הארצות ארנסט שקלטון היה כישלון מוחלט בחייו הפרטיים, ועם זאת, מנהיג מעורר השראה. דבר מחייו הפרטיים לא יכול היה להעיד על כישרונו יוצא הדופן לראות לנבכי נפש האדם, ולהנהיג אנשים במסע שהחזרה ממנו מוטלת בספק. הוא הכיר את סיפורם העצוב של סקוט והנספים האחרים ביבשת האכזרית, ולמרות זאת חתר להשלים את המשימה שעדיין לא בוצעה - לחצות את אנטארקטיקה מצד לצד. שקלטון יצא לאנטארקטיקה בשנת 1914, על ספינתו "אנדיורנס", בליווי 27 אנשי צוות. במרחק יום אחד בלבד מחופי אנטארקטיקה נקלעה הספינה בין מלחצי קרח ענקיים. שקלטון הבין שאנשיו חשובים יותר מן המטרה, והחליט לזנוח את תכניתו ולעשות הכול כדי להחזירם הביתה. אנשי המשלחת היטלטלו במשך חודשים ארוכים על קרחונים צפים, חשופים לקור מקפיא ולאפלה משתקת. הדאגה שרוח אנשיו לא תיפול היתה הישגו הגדול ביותר, והפכה את המסע המסויט מכישלון להצלחה. שקלטון, שדאג מראש להביא מצלמות וכלי נגינה, ערך מסיבות וערבי מוסיקה ושירה. הוא עודד את חברי הצוות לתעד את המסע ביומניהם, והבטיח להם שוב ושוב שיחיו ואף יזכו לספר את אשר אירע. כמעט שנה הם חיו על גוש קרח צף... בינואר 1916 התחיל הקרחון להיסדק. בנחישותם להיחלץ ויהי מה, הם נכנסו לסירות הצלה, ויצאו לשיט נועז בגשם מקפיא ובתשישות מוחלטת. הם ניווטו לפי הכוכבים בלבד, במכשיר ניווט ידני, בימים אפלים ובאור כוכבים מועט. לו היו טועים בחצי מעלה בלבד, הם היו אובדים לבלי שוב. אך ניווטם התגלה כגאוני, והוביל אותם לבסוף חזרה לחופי ג'ורג'יה הדרומית.

בראי ההיסטוריה סיפורו של שקלטון הוא ניסיון שנכשל, אך למעשה זהו סיפורם האנושי והמופלא של 28 בני אדם, ששרדו בנחישות ובגבורה בתנאים קשים מנשוא. העולם כבר הספיד אותם, אבל הם שרדו. כשנשאל אחד מחברי הצוות כיצד הצליחו לבצע את הלא ייאמן, הוא ענה במילה אחת: "שקלטון".

דנדן בולוטין עם עוד 7 ישראלים שיחזר את המסע המופלא, בנופים הקסומים של ג'ורג'יה הדרומית ואנטארקטיקה.
הרצאה בליווי שקופיות, ושקופיות מתמונות שצולמו במשלחת של שקלטון.

אפשרות גם לקטעי וידאו מארכיון שקלטון ומזמננו אנו.
הרצאות נוספות של דנדן בולוטין
שאמניזם וכישוף בדרום אמריקה – מרפאים,מכשפים ושאר טכסים | תחום: מסעות והרפתקאות

בעזרתם של זקני השבט אסף צמחי מרפא וצמחי תועלת אחרים תוך לימוד מאותם מרפאים אינדיאנים המהווים "בנק ידע" הולך ונכחד. ההרצאה מדברת על אותם דברים שלא הופיעו בעבודת המאסטר; סיפורי מרפאים,מכשפים, טכסים מוזרים שלפעמים גם מאוד משעשעים, ובליווי שקופיות מדהימות.

לפרטים נוספים
מסע לשדה הקרח הדרומי | תחום: מסעות והרפתקאות

בחלקה הדרומי של דרום אמריקה - פטגוניה, משתרעים שני שדות קרח. הדרומי הגדול יותר, שטחו כמעט כפול משטחה של ישראל. צידו הארגנטינאי של שדה הקרח מסתיים למרגלות רכס האנדים, באזור עתיר נהרות ואגמים. ואילו צידו הצ'יליאני מסתיים באוקיאנוס השקט. באזור מאות פיורדים ואלפי איים לא מיושבים. למעשה, בין הנקודה המיושבת האחרונה מצפון, ועד הנקודה הבאה מדרום, מפרידים 1100 ק"מ וביניהם – כפר אחד קטן. שישה ישראלים, חמישה בחורים ובחורה, היו הראשונים ש"עשו" זאת בקיאקים. פיורדים, קרחוני ענק, דולפינים, לווייתנים, אריות ים, סערות,...

לפרטים נוספים
לגעת ביהלום | תחום: מסעות והרפתקאות

ההרצאה תתאר את הרס הטבע והתרבויות העתיקות של אפריקה בהשפעת הצורך לספק את צרכי הגלם והמותרות של העולם המערבי, היחסים הסבוכים של חברות עתירות ידע וממון עם השלטון במדינות אפריקה השונות וניצול התושבים המקומיים, השבטים האפריקאיים " הבלתי נגועים " על ידי הציוויליזציה המערבית ונופי הפרא של היבשת הגדולה.

לפרטים נוספים
חיים אחרים באיים נידחים | תחום: מסעות והרפתקאות

בהרצאה זו מתאר דנדן את החיים על איים שכוחי אל שאבולוציה התנהלה בהם במידה שונה ולפעמים שונה מהותית ממקומות אחרים בעולם. יתוארו מיני בעלי חיים מיוחדים ונדירים, צורות חיים של בני האדם במקומות האלו, מיתוסים וההקבלה שלהם למציאות, לדוגמא סיפורו של רובינזון קרוזו. המקומות העיקריים שיתוארו בהרצאה הם , איי גלאפגוס , גרינלנד, איסלנד. ***ההרצאה בליווי שקופיות והרבה הומור.

לפרטים נוספים
אינדיאנים ביערות הגשם | תחום: מסעות והרפתקאות

ההרצאה מדברת על אותם דברים שלא הופיעו בעבודת המאסטר של דנדן; סיפורי אינדיאנים משעשעים ומוזרים . בעזרתם של זקני השבט אסף בולוטין צמחי מרפא וצמחי תועלת אחרים תוך לימוד מאותם מרפאים אינדיאנים המהווים "בנק ידע" הולך ונכחד. נקודות בהרצאה : איפה הם יערות הגשם? מה אוכלים ומה שותים האינדיאנים ביערות הגשם? איך מתחתנים בשבט הקיצ'ואה? למה איש לא מעז לחדור לשטח הטאגאריס? מדוע כולם חוששים מהווהורנים? ההרצאה בליווי שקופיות והרבה הומור.

לפרטים נוספים
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
אהבה בזמן קורונה
הרצאות מיוחדות  ומעוררות השראה  לאירועי יום האישה
עדכונים וחדשות
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים