מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
עתיד מערכת החינוך

עתיד מערכת החינוך

בהרצאה תיבחן החברה הטכנולוגית הפוסט-תעשייתית ואופייה המיוחד וכן ההשפעות שלה על מנגנוני ההכשרה והחינוך לסוגיהם. מטרת בדיקה זו היא לרדת לעומקם של התמורות המהירות של ההווה, להבין את אופי הכוחות המניעים את השינויים ולאבחן את יחסי הגומלין בין השינויים השונים. פרופ' פסיג יציג את מאפייניה של חברת העתיד, ויראה דרכים ואמצעים שונים המאפשרים לטייב את מערכות החינוך של היום, כך שיתנו ביטוי הולם לצרכיה של חברת המחר.
 
בהרצאה יכללו השינויים הכלכליים ןהערכיים של המאה ה-21, על אופיים המיוחד, לרבות מוצרים שכיחים וסחירים ואף מאפייני הכוחות הפוליטיים הפועלים בארנה הגלובלית. פרופ' פסיג יציג שיטות מחקר בניתוח עתידים שונים. יישום שיטת המערכות בחינוך הנועדה לעצב את ליבת תוכנית לימודים העתידית ומיומנויות חשיבה עתידיות, יובא ביתר פירוט והרחבה.
 
הרצאות נוספות של דוד פסיג, פרופ'
קצב קצב תרדוף: קצב התמורות הטכנולוגיות העתידיות והשלכותיו | תחום: מדע ועתידנות וטכנולוגיה

הקצב בו נערכים שינויים במאה ה-21 מחייב את כולנו לפתח דפוסי חשיבה טכנולוגיים ומדעיים בהיקף אותו לא ידע המין האנושי למן ראשית ימיו. בהרצאה הזו יוצג טמפו השינויים הטכנולוגיים והמדעיים וכן ייבחנו ההשלכות החברתיות,המדעיות והתעשייתיות של קצב השינוייםף כאמור.

לפרטים נוספים
הטכנולוגיות והכלכלה של המימד הרביעי | תחום: מדע ועתידנות וטכנולוגיה

ההרצאה עוסקת במנגנון ובתהליכים הגורמים לשינויים המערכתיים והאסטרטגיים הגדולים הממתינים לנו בעתיד. בכוחם של תהליכים אלו יש כדי לשנות הרבה מאופי חיינו וממרכיביו בעתיד. בהרצאה תובא תיאוריית ארבעת המימדים אשר בפועל הביאו לכדי התפתחותן של חברות, כלכלות, טכנולוגיות וארגונים מזה עידן ועידנים.  כאשר עתידנים חוקרים מגמות עתידיות, הם מחלקים אותן לשתי קטגוריות: מגמות שכבר נולדו, ומגמות שטרם נולדו או מגמות שנמצאות ב"עיבור". ההרצאה ממחישה בדוגמאות מתחומי כלכלה ועיסוקים עתידיים כיצד ניתן לחקור מגמות שטרם...

לפרטים נוספים
מגמות העל בישראל ובעולם 2025 | תחום: מדע ועתידנות וטכנולוגיה

ערב תחילת המאה ה 21, היו רבים אשר טענו בלהט כי המין האנושי הולך בצעדי ענק מהירים אל עבר אסון כלל עולמי. אבל, נתונים המתקבלים עם תחילת שנות האלפיים, מעידים על כך כי יהיה זה יותר מסביר לחשוב כי המאה ה- 21 תתאפיין בעיקר בצמיחה, שגשוג ופריחה. מידע זה יוצר אווירה אופטימית הולכת ומתגברת בחוגי העתידנים ברחבי העולם. ההרצאה דנה במגמות הגלובליות ומנסה לאפיין מספר כיווני פעולה סבירים בתחומי הכלכלה הגלובלית, החברה והטכנולוגיות אשר ישפיעו באופן משמעותי על חיי האדם במאה ה-21. בהרצאה יושם דגש על המגמות העולמיות ומקומה של...

לפרטים נוספים
קצב קצב תרדוף: קצב השינויים הטכנולוגיים והמדעיים והשלכותיו | תחום: מדע ועתידנות וטכנולוגיה

 קצב השינויים של המאה ה- 21 מכתיב עבורנו דרכי חשיבה מדעיים וטכנולוגיים יותר בסדרי גודל שהאנושות טרם פגשה. בהרצאה יציג פסיג את קצב השינויים המסחרר בעולם המדעים והטכנולוגיה ויעסוק בהשלכות החברתיות, מדעיות והתעשייתיות בשל כך. ההרצאה גם תעסוק במשוג הסינגולריות בהרחבה תוך הצגת דוגמאות רלוונטיות ועדכניות ביותר מחזית הטכנולוגיה והמדע.

לפרטים מלאים
הטכנולוגיה של הממד הרביעי | תחום: מדע ועתידנות וטכנולוגיה

 עתידנים נוטים לחלק את המגמות העתידיות לשתי קטגוריות עיקריות: המגמות שכבר התחילו וכאלו שנמצאות כרגע בשלב ה"עיבור", קרי- טרם נולדו. ההרצאה תמחיש עבורכם כיצד חוקרים את המגמות שטרם החלו באמצעות פריצות דרך טכנולוגיות. ההרצאה מציגה כמה תחזיות לגבי טכנולוגיות אשר מרבית המומחים סבורים כי הן חסרות סיכוי מעשי להתממש וכן בדרכים בהן אותן טכנולוגיות עשויות להשפיע על תעשיות וארגונים שונים. מטרת העתידנות במובן זה היא הניסיון לזהות בשלב המקודם ביותר האפשרי את השינויים המדעיים שעשויים להפוך מגמות טכנולוגיות...

לפרטים מלאים
מגמות העל בישראל ובעולם | תחום: גלובליזציה

 הרצאה העוסקת במגמות העל חברתיות שבקרוב עומדות לשנות ולהוביל את המאה ה- 21. תודגם המתודולוגיה שעוסקת בשאלה איך ניתן לזהות מגמות שכאלו וכן תזכו לפירוט מרתק על ההשלכות המקומיות והבינלאומיות מתחומים שונים ומגוונים כמו הכלכלה, עולם הערכים, העולם החברתי, הדתי ועוד רבים.

לפרטים מלאים
מגמות גיאופוליטיות בישראל ובעולם- 2050 | תחום: גלובליזציה

 סקירה של העימותים הגלובליים ביובל הראשון של המאה ה- 21 וכן של הטכנולוגיות והפחדים שיניעו את מאבקי הכוח הבינלאומיים והדרך בה הם ישוקפו במזה"ת.

לפרטים מלאים
עתיד העם היהודי בישראל ותפוצות | תחום: גלובליזציה

 העם היהודי צפוי לעבור כמה טלטלות ייחודיות במאה ה-21 שכמוהם טרם חווה. מהן המגמות שעומדות מאחורי התהליכים הללו ומעצבות את ההיסטוריה העשירה שלו מחדש? ההרצאה מעניקה פרספקטיבה היסטורית מרתקת לתוך המאה ה-21 בטרם השינויים הדרמטיים קרו בפועל על מנת שתהיה לנו האפשרות להשפיע עליהם מראש. ההרצאה עוסקת בין היתר באתגרים השונים בהם העם היהודי בישראל ובתפוצות צפוי להתמודד בתחומי הערכים, הדמוגרפיה, הדת ועוד... כמו כן, יוצאו דרכים לפתור אתגרים אלו על מנת שעם הספר ייצא מן המאה ה-21 מחוזק יותר.

לפרטים מלאים
מגמות כלכליות בישראל ובעולם | תחום: מדע ועתידנות וטכנולוגיה, גלובליזציה

 הרצאה המציגה מספר מגמות ייחודיות הנוגעות לכלכלת המדינה באמצעות מודל מהימן בחקר העתיד במטרה להדגים חשיבה על עתיד כלכלי בעזרת שיטות מחקר חדשות. כל זאת בתקווה שנוכל לזהות בהקדם האפשרי שינויים אשר צפויים לשנות מגמות רבות שכבר החלו ויהיה בכוחם להשפיע באופן דרמטי על עתיד המדינה ועל הישארותה אחת מ- 15 המדינות המפותחות והתעשייתיות של המאה ה-21.

לפרטים מלאים
מקצועות עתידיים | תחום: סדנאות חוויה וגיבוש

 כיצד ניתן לזהות קריירה מבטיחה במאה ה-21? ההרצאה תעניק פרספקטיבה היסטורית להתפתחות העיסוקים השונים ותפנה את הזרקור אל מגוון מן העיסוקים העתידיים באמצעות מודל מהימן בחקר העתיד.

לפרטים מלאים
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
הרצאות העשרה לימי היערכות מורים
עדכונים וחדשות
יהלי אדמתי -חוקרת עתידים בהרצאה חדשה
עולם העבודה 202-2030 - אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הארגוני
לחצו לפרטים
גיא זהר מיוצג בלעדית בסוכנויות מרצים
גיא זהר מגיש "היום שהיה" התכנית הפופולארית בסגנונו הייחודי בהרצאה על הכוחות שפועלים מאחורי הקלעים של עולם התקשורת בישראל
לפרטים נוספים
בוני גינצבורג הצטרף לצוות המרצים בתחום ההשראה למצוינות
כוכב הכדורגל בעבר ופרשן ספורט בהווה על הרצאות בנושאי התמודדות על כשלון והצלחה, הישגיות וחתירה למצוינות
לפרטים מלאים
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -מרצה ייחודית והומוריסטית
שמחים לבשר על הצטרפותה של מגישת הטלוויזיה והכותבת עינב גלילי , בהרצאה ייחודית ומשעשעת על ההומור כחוש מולד (או לא..) ההרצאה משולבת בקטעי וידאו.
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים