מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
משחק החיים: קהילות משמעות ושחקני משמעות

משחק החיים: קהילות משמעות ושחקני משמעות

משבר הקורונה הציבה מולנו מראה, אבל במקביל מעניק לנו הזדמנות מחודשת לשלושה אתגרים גדולים: עת למשמעות, עת לקהילה ועת למנהיגות.
עת למשמעות - הצבתו של מושג המשמעות במרכז החיים האישיים והארגוניים שלנו. ללא משמעות אין חוסן ואין את היכולת היצירתיות להתמודדות עם אי הודאות שאנחנו ניצבים בפניה. משבר הקורונה גילה שמי שהמציב במרכז עולמו את מושג המשמעות התמודד עם המשבר בצורה מוצלחת.
עת לקהילה – הריחוק החברתי והשינוי הרדיקלי בשגרת החיים הוכיחו את עוצמתה וחשיבותה של הקהילה בחיינו. במקום בו הייתה קהילה יציבה ומשמעותית, היה חוסן, שגשוג ותחושת ודאות.
עת למנהיגות – טלטלת אי הודאות חשפה את חשיבותה העצומה של מנהיגות ושל היכולת להציב כיוון ודרך. יש מי שהתעלה ויש מי שהתבזה.
כבר יותר מעשרים שנה שאני עוסק בשאלת המשמעות ובפיתוח מערכת של כלים ומושגים ליצירתו ועיצובם של חיים משמעותיים ושל קהילות וארגונים משמעותיים. התוצאה של פיתוח זה הוא מודל משמעות ייחודי ובעל עוצמה. ממנו נולדו שני מושגים או אתגרים קריטיים לעולם המתחדש – שחקן משמעות וקהילת משמעות.
חשוב לומר, משבר הקורונה לא גילה לנו משהו חדש, אלא העצים את המאפיינים של העולם שאנחנו פוסעים לתוכו. עולם זה מכונה Vuca World. עולם שבו ישנה תנודתיות עצומה, אי ודאות מתמדת, מורכבות ועמימות. כדי להתמודד עם עולם זה אנו נדרשים לבנות את עצמנו ואת עובדינו (וגם ילדינו...) כשחקני משמעות, ומצד שני, לבנות את הארגון (או המשפחה...) כקהילת משמעות.

במובן הכי פשוט אפשר לומר כך: מי שלא יוכשר או לא יאומן כשחקן משמעות, יהיה לא רלוונטי כלכלית, חברתית, תרבותית ותעסוקתית. מצד שני, ארגון שלא יעוצב כקהילת משמעות יתפרק בסופו של דבר. דהיינו, יאבד את חבריו ויהיה נטול עוצמה פנימית ונטול עוצמה חיצונית. ובסופו של דבר, יפסיק בעצמו להיות שחקן משמעות בעולם תחרותי ומגוון.
אני מבקש להזמין אתכם לקורס מקוצר בו נלמד כיצד לממש שני אתגרים גדולים אלה ולהעניק לעצמנו ולארגון את הכלים הנדרשים ליציאה מהמשבר. הקורס מיועד למנהלים בלבד.

הרצאות נוספות של שמעון אזולאי, ד"ר
מיתוס האושר והולדת המשמעות על הדברים החשובים באמת | תחום: העצמה ומצוינות אישית, הרצאות העשרה, אתיקה ופילוסופיה מעשית, חברה ומדינה

כתיבתו ודרך הרצאתו משלבת בין הרעיונות הגדולים של הפילוסופיה, חיי היומיום ורעיונותיו המקוריים על האדם והחברה בזמננו. בספרו המרכזי – "קץ האושר: פילוסופיה ומשמעות החיים" - מציע אזולאי תפיסת משמעות יחודית שנועדה להחליף את אידיאל האושר החמקמק והכוזב והיא מבוססת על עבודת הדוקטורט שלו שעוסקת בשאלת משמעות החיים. תפיסת המשמעות שפיתח אזולאי מהווה כלי רב עוצמה לחינוך, ניהול, הורות והבנת תהליכים חברתיים. אזולאי מרצה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית וחבר ביחידת המחקר והפיתוח במכון ברנקו וייס.   הרצאתו של...

לפרטים נוספים
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
עדכונים וחדשות
יהלי אדמתי -חוקרת עתידים בהרצאה חדשה
עולם העבודה 202-2030 - אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הארגוני
לחצו לפרטים
גיא זהר מיוצג בלעדית בסוכנויות מרצים
גיא זהר מגיש "היום שהיה" התכנית הפופולארית בסגנונו הייחודי בהרצאה על הכוחות שפועלים מאחורי הקלעים של עולם התקשורת בישראל
לפרטים נוספים
בוני גינצבורג הצטרף לצוות המרצים בתחום ההשראה למצוינות
כוכב הכדורגל בעבר ופרשן ספורט בהווה על הרצאות בנושאי התמודדות על כשלון והצלחה, הישגיות וחתירה למצוינות
לפרטים מלאים
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -מרצה ייחודית והומוריסטית
שמחים לבשר על הצטרפותה של מגישת הטלוויזיה והכותבת עינב גלילי , בהרצאה ייחודית ומשעשעת על ההומור כחוש מולד (או לא..) ההרצאה משולבת בקטעי וידאו.
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים