מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
מן המפץ הגדול לאדם הנבון

מן המפץ הגדול לאדם הנבון

 נושאים להרצאות :

חיים תבוניים ביקום

בשנת 1995 נתגלתה לראשונה פלנטה ליד כוכב מרוחק, עשרות שנות אור מאתנו, היום ידועות יותר ממאתיים. האם גם על פלנטות אלה התפתחו חיים בדומה לכדור הארץ? האם הגיעו לשלב של יצורים תבוניים והאם נזכה לגלותם ואפילו לפגשם בעתיד? ההרצאה תעסוק בשאלות אלה ובמיוחד בקשר שבין כוכבים ופלנטות ליצירה והתפתחות של חיים, באפשרויות למסע עתידי בין כוכבים ובשאלה האם החיים המוכרים לנו כאן יחידים בסוגם או אולי התבונה היא תכונה קוסמית.

הפספוס של אינשטיין

הארוע הדרמטי ביותר בתולדות היקום אירע לפני 14 מיליארד שנים – "המפץ הגדול". מאז מוסיף היקום ומתפשט ואנחנו מגלים יותר ויותר מסודותיו. אלא שמספר השאלות עולה על מספר התשובות. למשל, מדוע החומרים מהם אנו מורכבים מהווים רק ארבעה אחוזים מן היקום ומהם החומר האפל והאנרגיה האפלה שהתגלו רק לאחרונה? בתחילת הדרך, בשנת 1915, היה שם גם אינשטיין שניסה לענות על אותן השאלות. תוך כדי כך ניסח הצעה ששנים מאוחר יותר

הוא כינה בשם "הפספוס הגדול ביותר שלי". האם היה זה פספוס ומה הבין אינשטיין שעדיין איננו מבינים 90 שנים מאוחר יותר?

מסעות בזמן

לזמן פנים רבות. יש זמן היסטורי, זמן ביולוגי וזמן פיזיקלי. האם הם קשורים זה לזה והאם הם מתקדמים באותו הקצב? מה אומרת הפיזיקה בת זמננו על כוונו של חץ הזמן ועל הזמן הנמדד על ידי שעונים מכניים ושעונים ביולוגיים? כיצד שנתה תורת היחסות של אינשטיין את מושג הזמן? האם יש לזמן התחלה, האם יהיה לו סוף והאם, על פי הפיזיקה המודרנית, ניתן לבנות "מכונת זמן"? ההרצאה תעסוק בנושאים אלו ודומיהם ותנסה לתרגם את השפה המורכבת של הפיזיקאים לשפה המובנת לכל.
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
אהבה בזמן קורונה
הרצאות מיוחדות  ומעוררות השראה  לאירועי יום האישה
עדכונים וחדשות
הרצאות אונליין מיוחדות ומותאמות לרוח התקופה
בהתאמה למגבלות,מיטב המרצים שלנו הכינו פורמט מיוחד להרצאות זום . תוכן מעודכן ומתאים, ומבנה הרצאה מותאם לפורמט זום / אונליין . לחצו כאן לצפות במרצים.
הרצאות אונליין
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -הרצאה מצחיקה לתקופת הקורונה
עינב גלילי בהרצאה משעשעת ומיוחדת לתקופה הנוכחית .. "על הומר ותשתיות חיוניות"
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים