מאז 1999
הרצאות מרתקות לאירועים מנצחים
בהנהלת דני שביט
לייעוץ בבחירת מרצה והזמנות
03-5492474
מאסטרו – מעולם הניתוח לעולם הניהול ועבודת הצוות

מאסטרו – מעולם הניתוח לעולם הניהול ועבודת הצוות

תכנית "מאסטרו" לפתוח מנהיגות ועבודת צוות נוצרה בידי המנצחים איתי טלגם ויובל בן-עוזר.

בעבודת המנצחים אנו נתקלים תדיר בפליאה הגדולה שמעורר תפקידו של המנצח בעיני הקהל. מאזינים וצופים מוצאים עצמם בפני פרדוקס-לכאורה: מרכזיותו של המנצח ברורה לעין, גם באורח טכסי וגם בעת בצוע המוסיקה. מאידך אין המנצח משמיע כל צליל ותרומתו לנגינה כמעט ואינה מובנת: הרי הנגנים מנגנים ממילא על-פי תווי המוסיקה שלפניהם!

דומה כי התדמית המיוחדת ממנה נהנה עולם הניצוח ובפרט המנצחים הבולטים, נזונה מהקשר המיוחד והלא מפוענח לכאורה שיש ביחסי מאסטרו – תזמורת. המנצח הוא זה שמתווה בדרך מסתורית את דרכה של המוסיקה תוך ניווט אנשי התזמורת שלו אך לא רק אותם, ובדרך זו מבוטאת מנהיגותו לא רק בתחום המוזיקלי-מקצועי אלא גם במישור בניהול והשליטה הכלליים.
כוח המשיכה של אותו קסם מסתורי הוא נקודת המוצא של הסדנא שלפניכם: התחקותנו אחר התממשותו במגע שבין המנצח ונגניו וביניהם לבין המאזינים תשמש לנו כמנוף להשגת תבונות חדשות, אוניברסליות, על מנהיגות נוסכת- השראה, שליטה ניהולית מורכבת ב"זמן-אמת" ועבודת צוות תחת הנהגה, ומבט חדש על אותה פרדיגמה של איכות על-זמנית: המוסיקה הקלאסית.

לתכנית "מאסטרו" מגוון רחב של מופעים: 'קונצרט-הרצאה' בהשתתפות תזמורת סימפונית (המתאים לקהל גדול), תוכניות קצרות של הרצאה וסדנא המשלבות צוות נגינה קאמרי, לימודי ניצוח ונגינה בהרכבים שונים, ותכנית סדנתית מלאה.

הסדנא המלאה אורכת יום אחד או יומיים - לפי צרכי הארגון - בהנחיית המחברים, ולעיתים גם בשיתוף יועצים ארגוניים הקשורים בחברות המזמינות. הסדנא כוללת התנסות אישית בניצוח ובתרגילים צוותיים, ונערכת בקבוצות של כ- 15 משתתפים.

על אף שחומרי היסוד של התכנית הם קבועים, הרי שהדגשים השונים הנדרשים על- ידי הארגון המזמין מכתיבים הרחבה והעמקה של חלק מן הנושאים. באופן זה משתלבת התכנית בהקשרים שונים של הנהגה וניהול, עבודת צוות, איכות בארגון, ותרבות ארגונית.

מטרות הסדנא

1. לתת למשתתפים כלים להבנה ולגיבוש דמוי עצמי חדש כמנהלים-מנהיגים דרך חקירה של דמות-מנהיג יחידה במינה בעולם המודרני, המאסטרו.

2. לחקור צדדים שונים של עבודת צוות, כולל יחסי פרט כשותף וכסולן בצוות, דרך התבוננות ועשיית מוסיקה משותפת.

3. להאיר למשתתפים צדדים שונים של התרבות הארגונית במסגרתה הם פועלים, דרך הבנת המוסיקה כמייצגת ערכים חברתיים וארגוניים, וכאנלוגיה לתהליכים בארגון.

4. לאפשר למשתתפים חוויה של מנהיגות אולטימטיבית, דרך התנסות בניצוח.

הסדנא כוללת צפייה בקטעי וידאו של מנצחים דגולים בקונצרטים ובחזרות, האזנה וניתוח של קטעי מוסיקה, למוד יסודות הניצוח ותרגול על-ידי ניצוח על המשתתפים, נגינה בכלי-קצב ובמגוון כלים מתרבויות שונות. אין כל צורך בניסיון מוסיקלי קודם!


נושאים מרכזיים:


• המיתוס של המאסטרו ודמות המנהל.

• מגוון סגנונות הנצוח והתאמתם למצבי אמת בארגון.

• תרגיל למנצח מתחיל - שפה משותפת בניצוח.

• המנצח כחונך לתזמורת - מחזון לביצוע.

• התיאום בקבוצה - מי נותן את הטון?

• אנסמבל וסולו - על המתח שבין מצוינות אישית ועבודה צוותית.

• מיומנות המנצח - ניהול ב"זמן-אמיתי", ניהול שינוי, ניהול במצבי-לחץ.

• סוגי מוסיקה ודפוסי הפעילות הארגונית.
לנוחויותך, ניתן למלא את טופס ההזמנה למידע נוסף ולצרף מספר מרצים ולא מרצה בודד. ניתן לגלוש בגלריות מרצים ולהוסיף מספר מרצים לסל הפניות, לפניה אחת מרוכזת.
באפשרותך לקבל מידע נוסף
אודות מספר מרצים
* אנו מכבדים את פרטיותך
* כל השדות חובה
 
הרצאות העשרה לימי היערכות מורים
עדכונים וחדשות
יהלי אדמתי -חוקרת עתידים בהרצאה חדשה
עולם העבודה 202-2030 - אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הארגוני
לחצו לפרטים
גיא זהר מיוצג בלעדית בסוכנויות מרצים
גיא זהר מגיש "היום שהיה" התכנית הפופולארית בסגנונו הייחודי בהרצאה על הכוחות שפועלים מאחורי הקלעים של עולם התקשורת בישראל
לפרטים נוספים
בוני גינצבורג הצטרף לצוות המרצים בתחום ההשראה למצוינות
כוכב הכדורגל בעבר ופרשן ספורט בהווה על הרצאות בנושאי התמודדות על כשלון והצלחה, הישגיות וחתירה למצוינות
לפרטים מלאים
אנדי רם,הטניסאי האגדי , מרצה על עבודת צוות והגשמת מטרות עכשיו בייצוג בלעדי
טניסאי הצמרת שהגיע לפסגות הגבוהות ביותר כחלק מצמד הטניסאים אנדיוני ,מרצה באירועי חברה ומשלב את סיפורו האישי במסרים הנוגעים לכל אחד בכל מקום .
לפרטים נוספים
עינב גלילי -מרצה ייחודית והומוריסטית
שמחים לבשר על הצטרפותה של מגישת הטלוויזיה והכותבת עינב גלילי , בהרצאה ייחודית ומשעשעת על ההומור כחוש מולד (או לא..) ההרצאה משולבת בקטעי וידאו.
לפרטים מלאים
הצטרפו אלינו
03-5492474 השאירו פרטים